Çocuğunuzun Beslenme Çantasında Neler Olmalı?

Çocuğunuzun beslenme çantası hazırlarken ara öğün için meyve, fındık, ceviz ve özellikle badem gibi kuru yemiş, kuru kayısı, süt, meyveli yoğurt, kuruyemişli kek, ev yapımı peynirli poğaça ile ayran gibi besleyici ve tamamlayıcı gıdaları tercih edin.

Kantin ürünleriyle karnını doyurmasın

Okul çağındaki çocuğunuzda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta,okul kantinlerinde satılan cips,şekerleme,çikolata,bisküvi,poğaça ve kek gibi gıdaları esas yemek yerine koymaması ve fazla miktarlarda yememesi. Bu nedenle çocuğunuzun cep harçlığı ile fast food tipi besinler yerine meyve,ayran,süt,kuru üzüm,kuru kayısı,fındık,ceviz gibi yararlı,vitamin,protein ve kalsiyum içeriği yüksek besinler almasını alışkanlık haline getirmesini sağlayın.


Beslenme çantasında neler olmalı?

Çocuğunuzun beslenme çantası hazırlarken ara öğün için meyve,fındık,ceviz ve özellikle badem gibi kuru yemiş,kuru kayısı,süt,meyveli yoğurt,kuruyemişli kek,ev yapımı peynirli poğaça ile ayran gibi besleyici ve tamamlayıcı gıdaları tercih edin. Okul yemeği çıkmıyorsa ve ana öğün oluşturulacaksamz;kepekli ekmek arası et grubundan bir gıda ile marullu ve salatalıklı bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Yanına ayran,su ve meyve ilave etmeyi de unutmayın.

Çocukların okulda başarılı olmaları için güne kahvaltı ile başlamaları şart.

Yeterli ve dengeli bir kahvaltıda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da,sofrada yumurta ve pekmezi eksik etmemek.

Çünkü her iki besin de öğrenme bozukluklarına yol açan demir eksikliğine karşı birebir!

Dyt. Şengül sangu Talak

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share