Ortopedik Travmalara Yol Açmamak İçin İş Yerinde Neler Yapılabilir?

Özellikle ağır kaldırmayı gerektiren işlerde çalışanların bel bölgesi hastalıkları açısından çok dikkatli olmaları gerekiyor.

İŞ YAŞAMINDA

Özellikle ağır kaldırmayı gerektiren işlerde çalışanların bel bölgesi hastalıkları açısından çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bel fıtıkları olarak adlandırılan disk hernileri,bel kaymaları ve ileri yaşlarda bel bölgesindeki sinirlerin geçtiği kanalların daralmasıyla ortaya çıkan dar kanal sendromları bu kişilerin yaşantılarını ciddi ölçüde olumsuz etkiliyor. Uzun süre oturmayı gerektiren işlerde çalışanların ise boyun,sırt ve bel kaslarını kuvvetlendirmeleri gerekiyor.

NE YAPMALI?

Kaldırılabilecek ağırlıktan fazlasını kaldırmak için vücudunuzu zorlanmayın,uygun kaldırma pozisyonu kullanın ve düzenli olarak omurga çevresindeki kasları kuvvetlendirecek egzersizler yapın.

Prof. Dr. Erhan Serin

Total
0
Shares
Related Posts

Sebze ve Meyvelerde Bulunan Vitaminler Hangileridir?

Vitamin ve mineral deposu olan sebze ve meyve tüketimine dikkat etmelidir. Vitaminlerin sebze ve meyveler içerisindeki dağılımı değişiktir. Bu sebeple tek bir sebze ve meyveyi sık tercih etmek yerine çeşitlilik sağlanması en doğru yöntemdir.

Kimler Sık Hastalanma Tehdidi Altında?

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kendi kendine ilaç almak doğru mudur? Vücudun hasta olmaya da ihtiyacı var mıdır?... Merak edilen soruları Dr. Yaser Süleymanoğlu'na sorduk.
Total
0
Share