Safra Kesesi Ameliyatlarının En İyi Ve Yeni Yöntemi: Laparoskopi

Safra kesesi ameliyatlarında bugün tek yöntem, laparoskopi.
Karın Bölgesine Altın Yöntemli Operasyon
İki ya da üç minik keşi ile karın bölgesindeki tüm ameliyatları gerçekleştirme olanağı sunan laparoskopi,taburcu olma ve günlük hayata geri dönme süresini de kısaltıyor.

Karın bölgesi ameliyatlarında büyük kesilere gerek olmadan hastayı sağlığına kavuşturan laparoskopik cerrahi yöntem,gün geçtikçe daha çok kullanılıyor.

Laparoskopik Operasyonun Avantajları
Çünkü laparoskopik operasyonun pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan biri,ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırması. Bu avantajın nedeni,ameliyat için karında yalnızca bir ya da yarım santimetrelik kesiler açılarak işlemin tamamlanması. Küçük kesiler,daha az kanama olması ve komplikasyon riskinin düşmesi dolayısıyla hastanın daha çabuk toparlanması anlamına geliyor. Eğer haslarım özel bir durumu yoksa,karın bölgesindeki tüm ameliyatları laparoskopik yöntemle,yani geniş kesilere gerek kalmadan yapabiliyoruz. Genel cerrahideki ilk kullanım alanı safra kesesi ameliyatları olan laparoskopik yöntem,özellikle son 15 yılda büyük ilerleme kaydetti. Safra kesesi ameliyatlarında bugün tek yöntem,laparoskopi.

Safra yolunda taş olma olasılığı ya da tümör bulunması halinde ise açık ameliyat tercih ediliyor. Çünkü bir tümör varsa,tüm bölgeyi iyice temizlemek gerekiyor;bu nedenle de açık ameliyat yapılıyor.

Dr. İhsan Oruk

Total
0
Shares
Related Posts

Ergenler cinselliği popüler olmak için kullanıyor!

Ergenler, sanal alemde cinsellik kokan fotoğraflarını yayınlıyor. Kızlar mini etek giyiyor, erkekler yetişkin gibi görünmeye çalışıyor. 12-16 yaş arası gençler arasında eskiden başarıyı, şimdi ise cinselliği ön plana çıkaranlar daha popüler oluyor.

Takıntılarınıza Bir Son Verin

Obsesif Kompulsif Bozuklukluğu kişilerde, saplantılarının aklına gelmemesi için olağanüstü çaba sarf eder, fakat zorlandıkça istenmeyen düşünceler yine gelir ve bunu istenmeyen hareketler (kompülsiyonlar) takip eder.
Total
0
Share