Sağlığımız İçin Hemen Yapabileceğimiz 5 Kolay Değişiklik

Sağlığımız için yapmamız gereken önemli başlıklar

1-Taze Meyve Suyu İçin

Afrodizyak olmasının ötesinde meyve ve sebzeler antioksidan içeren ilk yüz yiyecek arasında ilk sırayı almaktadır. Antioksidanlar hastalıklarla mücadelede önemli yeri olan bileşenlerdir. Meyve ve sebzeler sadece grip ve soğuk algınlığına değil;kanser,kalp hastalığı,alzheimer ve parkinson gibi hastalıklara da yakalanma riskini düşürür.

2-Bakterileri öldürün

Hastalıkları beslemeyin. Mutfak temizliğinde kullandığınız ürünler grip ve soğuk algınlığı nedeni olabilir. Nemli ve ıslak ortamlar enfeksiyonların üremesi için mükemmel bir zemin oluşturmaktadır.

İpucu:Islak bulaşık süngerinizi her gün iki dakika mikrodalga fırında kurutarak süngerde biriken bakterilerin %99’unu öldürebilirsiniz.

3-Balık Yiyin

Balık kalp sağlığı için gerekli omega-3 yağ asitlerini içerir. Balık ayrıca vücudun bağışıklık sistemini artırdığı bilenen selenyum açısından zengin bir besin kaynağıdır.

İpucu:Selenyum açısından zengin olan deniz ürünlerini,karides ve somon balığı gibi haftada üç kez tüketin. Diğer selenyum kaynaklarından olan ayçiçeği,mantar ve havucu da günlük diyetinize eklemeyi ihmal etmeyin.

4-Dişlerinizin üzerine düşün

Dişlerinizi günde iki kez fırçalasanız bile,dişlerinizin arasında plaklar olabilir ve kan dolaşımına bile girebilen bu bakteriler kalp hastalığına kadar götürebilecek iltihaplara neden olabilir. Eğer diş sağlığınıza gerekli özeni gösterip diş ipi kullanımına dikkat ederseniz ömrünüzü altı yıl kadar uzatabilirsiniz!

Sizin İçin:Her gün dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi kullanın. Ve her altı ayda bir profesyonel temizlik ve ağzınızdaki bakterilerin kontrolü için diş hekiminize gidin.

5-Neşeli,cıvıl cıvıl olun

Kahkaha Atın:Yapılan çalışmalara göre sadece eğlenceli,komik şeyler düşünmek bile depresyon riskinizi fark edilir bir şekilde azaltmaktadır. Gülmek,kahkaha atmak;anksiyete ve stresi aniden düşürmektedir.

İpucu:Özellikle moraliniz bozuk olduğunda bir komedi filmi kiralayın veya kendinizi komik olayları düşünmeye zorlayın. Ve mutlaka çevrenizde olumlu düşünen gülmeyi bilen arkadaşlarınız olsun.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Stres Kalp Krizini Tetikler mi?

Kalp hastalıklarında en önemli faktörün genetik hikâyedir. Damar sertliği öyküsü olanların 35 yaşından sonra mutlaka doktora gitmesi gerekmektedir. Kalp damar hastalıklarına davetiye çıkaran 10 önemli neden.

Meme Küçültme Ameliyatı

Plastik ve Estetik Cerrahinin bayanlara tanıdığı belki de en büyük imkan meme küçültme ameliyatlarıdır.
Total
0
Share