Erkeklerde Göğüs Estetiği Modası

Son yıllarda meme estetiği erkekler arasında hızla yayılıyor. Fiziksel görünümünden memnun olmayan erkekler; ünlü futbolcular David Beckham ve Cristiano Ronaldo’nunki gibi göğüslere ve karına sahip olmak istiyor.

ERKEKLERİN İDOLÜ;

•DAVİD BECKHAM KARNI

Futbol ikonu David Beckham’ın,iç çamaşırı reklamlarında gövdesinin üst kısmını açıkta bırakan fotoğraflarının ardından;onun gibi düz bir karma kavuşmak isteyen erkeklerde patlama oldu. Uygun hastalarda;liposuction,karın kaslarına yönelik sportif egzersiz,korse kullanımı ve bilinçli bir diyetle en az 10 yıl gençleşmiş bir ‘Beckham karnı’na kavuşmak mümkün.

•CRİSTİANO RONALDO GÖĞSÜ

Sarkık ve kadınsı göğüslere sahip olan birçok erkek;yazın plajda veya havuzda göğüslerini saklamak zorunda kalıyor. Bu konudan muzdarip birçok erkek;Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun göğsü gibi kaslı,kontürlü ve dik göğüslere kavuşmayı hayal ediyor. Bunun için liposuction ve lazer liposuction yöntemleri kullanılıyor. Doku;birkaç ayda oturuyor.

•İNCE BEL,KÜÇÜK POPO

Artık erkekler de ince belli olmak istiyor. Bunun için en sık başvurulan yöntem olan liposuction;yeni yağ emilimi teknolojisiyle bel ve kalça bölgesinde iyi sonuçlar veriyor.

EN ÇOK ONLAR İSTENİYOR

Son zamanlarda poposundan rahatsız olan erkeklerin sayısında da artış görülüyor. Genelde kadınlar için sorun olan büyük kalça ve popo sorunu;artık erkeklerin de estetik cerrahların kapısını çalmasına neden oluyor. Erkeklerde popodan yağ alınması;kadınlara göre daha iyi sonuçlar veriyor. Kas yapısı ve deri altı doku yapısındaki farklılıklar;erkeklerin poposundaki konturların belirginleşmesini ve en az 10 yaş genç bir görünüm yakalanmasını sağlıyor.

BALDIR PROTEZİNDEN OMUZA VATKA

Hem erkeklerin,hemde kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de omuz düşüklüğü. Bunun için omuz içine silikon ‘baldır protezi‘ yerleştirilebiliyor.

Erkekler;doku yapılarındaki farklılık nedeniyle kadınlara göre daha şanslı. Erkeklerde selülit görülmemesinin sebebi ise sahip oldukları doğal kas yapısı.

JENNIFER LOPEZ POPOSU DEMODE OLDU;

•BREZİLYA POPOSU

Copacabana plajlarının simgesi olan Brezilyalı kadınların vücutlarından esinlenilerek üretilen bu terim;demode olan ‘Jennifer Lopez poposu’nun yerini aldı. Brezilya poposuna kavuşmak için;kadının kendisinden alınan yağlar,yine kendi popo bölgesine enjekte edilerek dolgun görünüm elde edilebiliyor. Bu işlemin yapılabilmesi için,öncelikle hastanın vücudunda yeterli oranda yağ olması gerekiyor.

•ÇUKUR YA DA KRATER GÖBEK

Amerika’da saygın bir plastik cerrahi dergisinde yayınlanan çalışmaya göre,kadınlarda birkaç farklı göbek tipi var:Kapüşona benzer göbek,çukur göbek ve krater göbek… Kadınlar,estetik cerrahlardan bu tip göbekleri isteyebiliyor. Göbek fıtığı olan kadınlarda ise,karın germe ameliyatı yapıldığında göbek şekli kayboluyor. Bu durumda,göbek biçiminin yeniden oluşturulması gerekiyor.

SON YILLARA DAMGA VURAN YÖNTEMLER;

•YÜZÜ İPLE ASKILAMA

Estetik dünyasındaki son gelişmelerden biri;İspanya’da geliştirilen ‘iple yüz asma’ tekniği. Özel ipliklerle,lokal anestezi altında uygulanan bu teknik;yüz siluetini düzeltiyor,sarkan yanakları topluyor,boynu geriyor ve kaşları kaldırıyor.

•YAĞ ENJEKSİYONLARI

Son yıllarda yapılan araştırmalarda;yağ dokusunun yüzde 7 oranında kök hücre içerdiği saptandı. Bu nedenle de yağ enjeksiyonu popülerlik kazandı. Bu yöntemle;kişinin istemediği bölgelerden alınan yağlarla yüzde gözaltı,alın ve yanak gibi bölgeler dolduruluyor. Kırışıklıklar azaltılarak 10 yaş genç görünüm sağlanıyor.

•BURUN UCU KALDIRMA

Burnunun diğer bölümlerinden memnup olup sadece ucundan rahatsız olanların tercih ettiği bu yöntemde;burun ucu istenilen açı ve yüksekliğe getirilebiliyor.

•KABURGA ALINMASI

Baroudi tekniği denilen karın germe operasyonunda;karnın üstteki kaburgalardan aşağı doğru daha düz ve orantılı bir şekilde uzaması için kaburgalar kısaltılıyor,bazen de çıkıntılı kısmı kesilerek çıkartılıyor.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Total
0
Share