Göğüs Dikleştirme Ameliyatına Nasıl Hazırlanmalı?

Öncelikle dikleştirme ameliyatı hakkınd bir plastik cerrahla konuşmalısınız. İlk ziyaretiniz sırasında cerrahınız muhtemelen:

  • Medikal geçmişinizi gözden geçirir. Güncel ve eski medikal durumlarınız hakkında sorulan soruları cevaplamaya hazırlıklı olun. Doktorunuza aile geçmişinizde göğüs kanseri varsa bildirin. Herhangi mamogram veya göğüs biyopsisi sonuçlarını paylaşın. Yakın zamanda geçirdiğiniz ameliyat varsa, aldığınız veya almış olduğunuz ilaçlarla birlikte bildirin.
  • Fiziksel muayene yapar. Tedavi seçeneklerini belirlemek için doktorunuz göğüs uçları ve areolayı da kapsayarak göğüsleri muayene eder. Ayrıca cilt tonunun kalitesini de göz önünde bulundurur. İyi bir cilt tonuna sahip göğüsler, dikleştirme ameliyatı sonrası daha iyi şekle sahip olur. Ayrıca doktorunuz medikal kayıt için göğüslerin fotoğraflarını çekebilir.
  • Beklentilerinizi anlatın. Neden göğüs dikleştirme ameliyatı istediğinizi ve görüntü açısından beklentilerinizin neler olduğunu açıklayın. Yara izleri ve göğüs ve göğüs ucu hissi değişimleri de dahil olmak üzere artı ve eksileri anladığınızdan emin olun.

Göğüs dikleştirme öncesi yapılması gerekebilecek durumlar:

  • Mamogram testi. Doktorunuz referans noktası oluşturmak için bir tane ameliyat öncesinde ve diğeri ameliyattan birkaç ay sonra olmak üzere mamogram testleri yapılmasını isteyebilir. Bu şekilde sağlık ekibi göğüs dokusundaki değişimleri görür ve ileride çekilen mamogramları yorumlayabilir.
  • Sigarayı bırakın. Sigara içmek cillte kan akışını azaltır ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Sigara içiyorsanız doktorunuz ameliyattan önce ve iyileşme sürecinde bırakmanızı isteyecektir.
  • Bazı ilaçlardan kaçının. Muhtemel olarak kanamayı artıracak aspirin, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçınmanız gerekir.
  • İyileşme süreci için yardım ayarlayın. Ameliyattan sonra arabayı sürmesi için ve iyileşirken sizinle ilgilenmesi için birini ayarlamanız gerekebilir çünkü iyileşmenin ilk günlerinde saçınızı yıkamak gibi günlük aktivitelerde yardıma ihtiyacınız olabilir.
Total
0
Shares
Total
0
Share