Halı Saha Maçları Zararlı Mı?

İyileşme sürecinde en önemli etken istirahat etmektir. Bununla birlikte bir şişlik ve ödem varsa buz; spazm ve kasılma varsa sıcak uygulamak doğrudur.

İyileşme sürecinde en önemli etken istirahat etmektir. Bununla birlikte bir şişlik ve ödem varsa buz;spazm ve kasılma varsa sıcak uygulamak doğrudur.

Halı saha maçlarında ısınmadan yapılan her maç iskelet sistemine zararlıdır. Maç sırasında olan sakatlanmalar uzun süre tedavi gerektirebilir. Bu yüzden ısınma hareketlerini hem maç öncesinde hem de her gün 10 dakikamızı ayırarak yapmamız gerekir.

Her fıtık aynı değil

Her fıtığın çözümü ameliyat mıdır?

Her fıtık aynı değildir,türüne ve kişiye değişiklik gösterir. Düzenli spor,istirahat ve sağlıklı beslenmeyle rahatsızlığın ameliyata gitmesi önlenebilir. Fıtıkta ameliyat son çaredir ve ameliyat sonrasında önlemler iz alınmazsa tekrarlayabilir.

Dr. Cem Tangay

Total
0
Shares
Related Posts

Regl Döneminde Ne Yeyip Ne İçmeli?

Bu dönemler kadınların vücut şekillerini, ruhsal davranışlarını ve beslenmelerini etkiler. Etkileri en aza indirmek için bu dönemlerde nasıl beslenmeli?

Şeker ve Yağ Grubu

Yabancı madde olmamalı, kokusu ve tadı hoş olmalı, berrak olmalı, kutuların üzerinde imalatçı adı ve adresi ile net yağ miktarı gösterilmeli ...
Total
0
Share