Kronik Ağrıyı Hafifletmeye Yardımcı 11 Eğlenceli Film

Daha iyi hissetmek için kahkaha atmak gibisi yok. Kronik ağrı aşırıya ulaştığında, arkanıza yaslanın ve bu eğlenceli filmlerin keyfini çıkarın.

Yapılan araştırmalar mizahın,ağrıyı daha katlanılabilir hale getirdiğini gösteriyor. Yapılan bir çalışmada,ameliyat sonrası iyileşme sürecinde komik film izleyen hastalar üzerinde daha az ağrı kesici kullanımı gerekti. Boğaz,boyun,sırt veya diz ya da ciddi bir hastalık sonrası geleneksel ağrı tedavi yöntemleri sizin daha iyi hissetmenizi sağlayamayabilir. Tedaviye ek olarak izleyebileceğiniz birkaç eğlenceli film oldukça iyi gelebilir! Birazdan okuyacağınız filmler kronik ağrıyı tedavi etmeyebilir,fakat bunun üzerinden gelmenize,neşenizin yerine gelmesine yardımcı olacaktır.

Nedimeler (2011)

2011 yazının komedisi olan film,klasik evlilik temalı Hollywood filmlerinden çok farklı bir yapıt. Film arkadaşlarının düğün günü için birbirlerini yiyen iki kızın eğlenceli anılarını ve düğünü düzenlemek için birbirleriyle olan komik mücadelelerini konu almaktadır. Şehvetli ve oldukça iyi bir mizah anlayışına sahip olan bu film,hem eleştirisel olarak hem de gişe olarak istediği başarıya ulaşmış bir film.

Bazıları Sıcak Sever (1959)

Başrollerinde Marilyn Monroe,Tony Curtis ve Jack Lemmon’un oynadığı,1959 yılında Billy Wilder tarafından çekilen,bir öyküden yola çıkılarak sinemaya uyarlanan komedi filmi. Kronik ağrıyı hafifletmek bir yana film bitene kadar unutacağınız kesin!

Tootsie (1982)

Aşkın anatomisini ele lan 1982 yapımı klasikler arasında yer alan,yapımını Sydney Pollack’in üstlendiği komedi filmi. Kronik ağrı tedavisi için,sadece Hoffman’ın canlandırdığı karakter değil,aşk diktörtgeni içerisinde dolanan filmin içeriği de oldukça komik ve mizahi anlayışı yüksek olmasıyla yardımcı olacaktır. Ayrıca “kültürel açıdan önemli”filmler arasında kabul edilerek ADB Ulusal Film Arşivi tarafından koruma altına alınmış olup,“Top 40”listesinde yer almaktadır.

Bugün Aslında Dündü (1993)

Dejavu,filmlerde komedi için kullanılabilecek güçlü bir araç. Başrolünde Bill Murray’in oynadığı bu film,karlı bir günde garip bir kentte mahsur kalan,burnu hava bir meteorolog’un hikayesini anlatıyor. Dejavu kavramına ve hayata bakışınıza ilginç bir şekilde etki edebilecek olan bu film mutlaka izlenmesi gereken filmlerden birisi olarak tavsiye edilir.

Annie Hall (1977)

Woody Allen’ın 1977 yılında çekilen otobiyografik filmlerinden biridir. Tüm çiftler arasında yaşanan benzer diyaloglara sıkça rastlanan,bazen şaşırtan bazen de kahkahalar attıran bir baş yapıt. Dört Oscar alan bu film,Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel,tarihi ve estetik olarak önemli”filmler arasında seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Uçak (1980)

Felaket filmlerinin parodisi olan filmde,2. Dünya Savaşı pilotlarından Ted Striker’ın travmatik kişiliği ve alkolik yapısına rağmen besin zehirlenmesi nedeniyle uçağı kullanacak kimse kalmayınca kokpite geçmesi konu olarak ele alınıyor. Genel olarak tüm havaalanı felaket filmlerini kendine model alan ve bu tarz filmlerin klişeleriyle dalga geçen bu film,eleştirmenlerce tüm zamanların en komik filmi olarak kabul ediliyor. Filmle geçen eğlenceli sahneler kronik ağrıyı unutmanızı sağlayacaktır,keyfini çıkarın!

Yapımcılar (2005)

Mel Brooks’un yazıp yönettiği 2005 yapımı bu komedi filmi,müzikal severler için ayrı bir eğlence niteliği taşıyan bu yapıt,müzik sevmeyenleri bile etkileyecek güzellikte. Film süre olarak oldukça uzun olmasına rağmen kesinlikle kopmadan,sonuna kadar büyük bir keyifle ve kahkahalar eşliğinde izleyebileceğiniz arşivlik bir komedi.

Monty Python Ve Kutsal Kase (1975)

İngiliz komedi grubu Monty Python’ın 1974 yılı yapımı,genel olarak Kral Arthur efsanesi ve Kutsal Kase arayışını ele alan bir filmidir. Filmde grup,kutsal kaseyi bulmak için arayışa geçerler. Yolculuk sırasında oluşan öyküler,büyüleyici insanlarla karşılaşmalar ve çılgın olaylar sizi bekliyor.

Ah Mary Vah Mary (1998)

Ah Mary Vah Mary için basit bir komedi filmi demek haksızlık olur. Genel olarak ciddi mesajlar taşıdığını söylemek pek mümkün olmasa da güldürdüğü kesin. Film,erkekler ve kadınlar arasındaki ilişkinin ne kadar tuhaf kuralları olduğunu konu alan bir kara komedi olarak nitelendirilebilir. Özellikle genç izleyicilerin dikkatini çekecek her şeye sahip,iyi bir komedi filmi.

Felekten Bir Gece (2009)

Vegas’ta eğlenmenin dozunu kaçırıp,ertesi gün uyandıklarında hiçbir şey hatırlamayan fakat başlarının belada olduğunun farkına varan üç arkadaşın hikayesini anlatan,mizah ve komedinin sınırlarını zorlayan,bolca kahkahaya sebebiyet veren bir film.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Total
0
Share