Nejat İşler’den Sevindirici Haber

Acıbadem Bodrum Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen oyuncu Nejat İşler’den sevindirici haberler gelmeye başladı.

Sevilen oyuncudan umut veren haberler geliyor. Nejat İşler’in tansiyonunun ve kan değerlerinin normale dönmeye başladığı ve bunun yanında kortizon tedavisi uygulanmaya başlandığı belirtildi.

Hayranlarını Korkutmuştu

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesinde yaşayan ünlü oyuncu Nejat İşler bir süre önce sağlık sorunu olduğu haberleriyle gündeme gelmişti. Nejat İşler’in tedavi olmak istemeyi reddettiği iddia edilmiş ve durumunun kötüye gidebileceği söyleniyordu. Ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde ise rahatsızlanarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altında alınmıştı. Nejat İşler’in gelişen septik şok sonucunda akciğerleri ciddi biçimde etkilenmiş ve akciğer enfeksiyonuna bağlı olarak solunum yetmezliği teşhisi konulduğu öğrenilmişti. Hayati tehlikesi de bulunan oyuncu hayranlarını ve sevenlerini korkutmuştu.

Başhekimden Yazılı Açıklama Gelmişti

Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy,yaptığı yazılı açıklamada,sanatçı Nejat İşler’in,17 Ocak’ta saat 00.15 sıralarında hastanelerinin acil servisine başvurduğunu belirtmişti. Aksoy yaptığı yazılı açıklama şu ifadelere yer vermişti:
"Muayene ve tıbbi tetkikler sonrasında hastamızda,şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptandı. Septik şok, çoklu organ yetmezliği ile seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Bu tanı sonucunda tedavisi,yoğun bakım ünitesinde devam ettirilmektedir. Hastamızda gelişen septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Aynı zamanda böbrekler,kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edilmiştir. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan hastamızın tedavisi halen yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. Hastamız,göğüs hastalıkları,yoğun bakım,enfeksiyon hastalıkları,gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir."

Beklenen İyi Haber ‘Dost’undan Geldi

42 yaşındaki Nejat İşler’in sağlık durumuyla ilgili beklenen iyi haberler ise dün gelmeye başladı. Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren ünlü sanatçı Nejat İşler’in tansiyonu ve kan değerlerinin normale dönmeye başladığı ve kortizon tedavisine başlandığı öğrenildi. Sabah saatlerinde İstanbul’dan Bodrum’a gelen İşler’in sanatçı arkadaşlarından tiyatro oyuncusu Dost Elver, sosyal paylaşım sitesi Twitter‘daki kişisel hesabından "Nejat hayata tutunmak için tüm mücadelesini ve inatçı tavrını sergiliyor. Kan değerleri normale dönmeye başladı. Dualarımız Nejat ile"şeklinde bir mesaj paylaştı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da İşler’in tedavi gördüğü hastaneye gelerek ailesi ile görüştü ve doktorlardan İşler’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Yaklaşık yarım saat hastanede kalan Kocadon,çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu:"Aileye geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Hastane başhekiminden de durumu hakkında bilgi aldık. Şu anda Nejat beyin rahatsızlığı devam ediyor. Doktorlar durumunu ortak kararla değerlendiriyor,sevk edilebilir veya burada tedavisi devam edebilir. Toplantı halindeler. Toplantıdan çıkacak kararla son durum belli olacak. Doktorlar bu sıkıntıyı atlatacağına inanıyor,tabi ben de ailesi de inanıyor. Manevi desteklerimizle Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğini düşünüyorum.”

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Total
0
Share