Artık Tembel ve Havalılar Revaçta!

Sadece ders başarısı hayat ve mutluluk için yeterli değil. Arkadaş ilişkileri hepsinin önüne geçiyor.

Daha eski dönemlerde arkadaşlık kurmak için başarılı olanlar seçilir,onlarla arkadaşlık yapmaya çaba harcanır,derslerde onların yanına oturmak için adeta yarış verilirdi. Oysa şimdilerde sadece başarılı bir öğrenci olmak yeterli değil. İyi bir arkadaş çevresine sahip olabilmek için günümüzde gençlerin aradıkları başlıca dört şartı şöyle:

·Yeniliklerden haberdar olmalı: Her konu ile ilgili az da olsa fikir söyleyebilmeli.

·Sosyal olmalı: Toplu yapılan eğlenceler ve gezilerde aranan kişi olmalı ve bunlarda mutlaka bulunmalı. Evde sadece ders çalışan sosyalliği olmayan biri gibi görünmemeli.

·Modaya uygun giyinmeli: “Ezik”olmamanın ana kriterlerinden biri modaya uygun giyinmek. Yaşları 11-16 arasında değişen gençlerin gizli sözleşmesinde yazan giyim kuralları ve markalara uymalı.

·Derslerde “cool”durabilmeli: Derste çok fazla kendini ön plana çıkarmamalı,bilse de sorulmadan atlamamalı.

Dr. Arzu Önal

Total
0
Shares
Related Posts

Kalp Sağlığı İçin Sağlıklı İlişki Önerileri

Kalp-damar hastalarının cinsel ilişki konusundaki korkuları yersizdir.Çünkü cinsel ilişkinin, dünya üzerinde meydana gelen kalp krizlerinin sadece % 1'inin tetikleyicisi olarak görüldüğüne dikkat çekilmektedir.

Anksiyete Gerekli midir?

Anksiyete gerekli ve yaşamsaldır.Ancak anksiyete yaşamın etkinliği, arzu edilen amaçlara ulaşma, duygusal rahatlığı bozma hallerinde, sosyal ve mesleki açıdan işlevsellikte bozulmaya yol açtığı durumlarda patolojik sayılır.
Total
0
Share