Davetlerde Beslenme Önerileri

Bireyi sosyalleştiren, aktif anlar yaşatan davetler kabusunuz olmasın. Bu yüzden davetlerde yediklerimiz önem taşımaktadır

Bireyi sosyalleştiren,aktif anlar yaşatan davetler kabusunuz olmasın. Bu yüzden davetlerde yediklerimiz önem taşımaktadır. Davetlerde yapılan belli başlı hatalar ise giyilecek kıyafetlerin içinde zayıf görünmek için gün boyu besin tüketilmemesidir.

  1. Güne kahvaltısız başlamayın. Halsiz,yorgun bir şekilde davetlere katılmak istemiyorsanız,sabah evden kahvaltı etmeden ayrılmayın. Unutmayın kahvaltı günün en önemli öğünü. Lif bakımından zengin ve yağ oranı düşük yiyeceklerle hem şeker dengesi hemde gün boyu dinçlik ve dinamizm aşılayacak besinleri almaya özen göstermiş olursunuz.
  2. Ara öğünleriniz atlamayın. Özellik davette gitmeden önce küçük bir ara öğün tüketmeye dikkat edin. Bu ara öğün kuru kayısı 3-4 tane ve ceviz 1-2 tane olarak ayarlanabilir. Bu tür ara öğünler kan şeker dengenizi ayarlayıp davette fazla besin tüketmenize yardımcı olacaktır.
  3. Uyku düzeninize dikkat edin. Düzenli uyku saati için 8 saat uyumaya özen gösterin. Yapılan araştırmalar az veya fazla uykunun kilo ve yağ artışı ile ilişkili olduğunuz göstermektedir. Uyku saati kadar uyku düzeni de önemlidir. Bu anlamda güneş ışığını takip etmek önemlidir.
  4. Davete gittiğiniz yerlerde hafif ve sağlıklı yiyecekleri öncelikle tercih etmeye çalışın.
  5. Davetten bir gün sonrası fazla besin tüketilse dahi çok kısıtlı diyetler tercih edilmemelidir. Yediklerinize dikkat edebilirsiniz ancak bu tüm gün aç kalmak değildir. Az az sık sık beslenerek 6-8 öğünlü beslenmeye dikkat edilmelidir.
  6. Mutlaka su için. Güne başlar başlamaz 2 bardak su içerek sindirim sisteminizi harekete geçirin. Günde 2-2,5 lt su içmeye özen gösterin.

Dyt. Burcu İnce

Total
0
Shares
Related Posts

Çocuklar ne zaman konuşmaya başlar?

İletişim becerilerinin gelişmesi bebeklik döneminde, ilk kelime söylenmeden önce başlar ve 5 yaşa kadar ailenin diğer üyeleriyle aynı dilbilgisel yapıyı kullanır duruma gelir.
Total
0
Share