Dişçi Koltuğu Korkusuna Son

Artik insanlar hiçbir şey hissetmeden diş tedavilerini yaptırabilicek.

Uygulamaya başlanılan yeni bir yöntem uyku haline geçmek ile dişçi koltuğu korkusuna son verildi.

Birçok insanın dişçi koltuğundan korkar;engelli çocuklar için de bu yöntem kullanılıyor.

Diş hekimine gelen bazı insanlar ağızlarına birşey sokulmasından tiksinti duyup kusarlar.
Özellikle engelli çocukların diş tedavilerinde de zorluklar çıkmakta. Bu öğürtü,kusma,tiksinti,korku duygularından doğal sıkıntılı tedavi sürecinde uygulanılan bu yöntem ile hastalar rahatlatılıyor.

Sedoanaljezi dediğimiz yöntem ile damar yolundan vurduğumuz iğne ile hastamız uyku haline geçmekte. Ağn ve yaşadığı korkuyu hissetmeden diş tedavisi yapmakta. Bu yöntem daha öceden tıpta kolonoskobi,endoskobi,kürtaj,emar,bronoskobi gibi girişimlerde kullanılmaktadır. Bu yöntem ile hiçbir ağrı ve korku yaşanmadan hastaların tedavisi yapılıyor.

Çoğu hasta diş hekimi korkusu,tiksinti,ağzına birşey sokulmasından rahatsızlıktan dolayı diş tedavilerini geciktirip hastalıklarının ilerlemesine neden olmaktadırlar. Artik dişçi koltuğu korkusunu son verildi. Artık hiçbir şey hissetmeden diş tedavilerini insanlar yaptırabilecek.

Dr. Özgür Canoler

Total
0
Shares
Related Posts

İşitme Kaybı Zamanında Müdahale ile Önlenebiliyor

Acıbadem Adana Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Feyha Kahya Aydoğan, iletişimden sosyal gelişime kadar birçok alanda sorunlara yol açabilen işitme kayıplarının temelinde yatan sorunun erken dönemde tespit edilmesinin önemli olduğunu söyledi.
Total
0
Share