Diyet Yapmadan Liposuction Çözüm Değil!

Liposuction ( yağ aldırma), özellikle bölgesel yağların yok edilmesinde etkili bir yöntem.

Liposuction ( yağ aldırma),özellikle bölgesel yağların yok edilmesinde etkili bir yöntem. Çoğunlukla zayıflama amacıyla tercih edilen yöntemden sonra da dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Liposuction,yeterli bir egzersiz programı ve diyet uygulamasına rağmen vücutta deformasyon ya da kontur bozukluğu yaratan yağ doku birikimlerinin aspirasyon yöntemiyle alınması şeklinde gerçekleştiriliyor. Yaygın olarak zayıflama amacıyla kullanılan işlem yanlış uygulamalar sonucunda ölüme neden olabildiğinden,uzman hekimler tarafından yapılması gerekiyor. Kilolu bir kişi belli bir diyet ve spor programıyla ideal kilosuna yaklaşabiliyor. Ancak göbeğinde,çene altında,basenlerinde ya da belinin belli bölgesinde bir türlü eritemediği yağ birikimleri kalabiliyor. Ya da ailesel bir özellik nedeniyle kilosu ideal olsa da,vücudunda asimetri yaratan dengesiz bir yağ dağılımından yakınıyor. Liposuction,bu tip durumların ortadan kaldırılması için kullanılıyor. Metabolik bir hastalığı olanların ya da ideal kilosuna erişmek için diyet ve spor yapmayı reddedenlerin “35 kilo yağ aldırır,hayatıma devam ederim "anlayışı ise son derece sakıncalı. Bu şekilde liposuction yaptırmak,sonrasında bazı riskler doğurabiliyor.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

İsmi ya da öne çıkarılan tekniği ne olursa olsun,yağ alma işleminin temel mantığı değişmiyor. Tüm teknik ve cihazlar,birikimin olduğu bölgeden yağın aspire edilmesi esasına dayanıyor. Konvansiyonel yani klasik yöntemde öncelikle cilt altına özel bir sıvı veriliyor. Takiben çok küçük bir kesi hattından kanül ile girilerek ilgili bölge boşaltılıyor. Lazerlipoliz denen işlemde ise yine sıvı veriliyor ve küçük bir kesi yapılıyor. Öncelikle lazer enerjisi yayan bir aletle giriliyor ve lazer etkisiyle yağ hücreleri parçalanıyor. Arkasından klasik yöntemdeki kanüllerle girilerek parçalanmış yağ doku emiliyor. Ultrason yardımlı liposuction işleminde ise yağ parçalama işlemi ses dalgalarıyla yapılıyor.

30 dakikada işlem tamam!

Liposuction ameliyatı bölgesel olacaksa çoğunlukla lokal anestezi altında,hastayla konuşarak yapılabiliyor. Ama geniş alana uygulanacaksa genel anestezi gerekiyor. Ameliyatın süresi,işlemin yapılacağı alana göre 30 dakika ile 1 saat arasında değişebiliyor. Liposuction işleminin ardından elde edilen yağ,kısa ve özel bir işlemin ardından yüz gençleştirme ve dolgu amaçlı kullanılabiliyor .

Dr. Dr. tamer Şakrak

Total
0
Shares
Related Posts

İş Yerinde Ergonomi Tavsiyeleri

Teknoloji getirdiği kazançların yanı sıra tekrarlayan hareketlerle, kasılmış bir kütle gibi vücudumuzla ve az hareket sonucu hastalıklarla bizi yüzleştirmektedir.

Anoreksia Nervosa

Psikolojik kökenli olan bu yeme bozukluğunda kişi ısrarla günlük yemek tüketim ihtiyacını normal sınırların altına düşürmektedir. Anoreksia'nın tanı olarak konulmasında hem Beden kitle indexi hem de psikolojik ...
Total
0
Share