Diyette Vücut Analizinin Önemi

Vücut analiz cihazı ile doğru şekilde ölçüm yapılarak diyetisyene gelen hastaların kilo kayıpları hakkında daha doğru bilgi alımı sağlanır.

Yıllardır diyet yapmak uzun süreli aç kalmak ve öğünleri geçiştirmek olarak uygulanmıştır. Bu şekilde yapılan diyetler metabolizmayı yavaşlattığı gibi vücuttan yağ yerine su ve kas kaybına neden olmuştur ve bireyler kilo kontrollerinde,kilo kayıpları başladığında eksilen kiloların neden kaynaklandığını tam olarak bilememektedirler.
Günümüzde diyetisyen eşliğinde dengeli ve sağlıklı bir diyetle düzenli olarak kilo kontrolü sağlanarak bireylere vücut analiz cihazı ile vücuttan kas ve sudan mı yoksa yağdan mı kayıp olduğu hakkında bilgi vermektedir. Gelişmiş teknolojinin günümüze yavaş yavaş girmesiyle hayatımıza kolaylık sağladığı vücut analiz cihazı ile doğru şekilde ölçüm yapılarak diyetisyene gelen hastalarında kilo kayıpları hakkında daha doğru bilgi alımı sağlanır. Bu sayede de zayıflamak isteyen bireylerde bu konu hakkında daha da bilinçlenerek,diyetisyen eşliğinde sağlıklı ve dengeli şekilde zayıflama konusunda bilgileniyorlar.

İnsan vücudundan belli oranlarda su,protein,yağ ve mineraller bulunur. Sağlıklı kişilerde bu oranlar dengeli şekilde olacağından herhangi bir dengesizlik durumunda biz bu dengesizlikleri erken şekilde bularak obezite,ödem,protein yetersizliği gibi sorunları zamanında değerlendirebiliriz.

Biz diyetisyenler için,hastayı yönlendirmek ve takip etmek için vücut içeriğinin değerlerinin gerçekliği ve bunların birbirleriyle olan dengelerinin analiz edilmesi bazı öğelerden olabilecek sağlık problemlerinin teşhisi açısından önemlidir.

Vücutta kas,yağ,protein,mineral,hücre içi ve dışı sıvıların toplamı,bölgesel olarak yağ ve kas analizi yapan en son teknolojilerden olan vücut analiz cihazı ile takip ettiğimiz hastalarımızda ölçüm yapmaktayız. Bu analizler sonucunda erken obezite döneminde bireyi uyarıp,vücut içeriklerindeki dengesizlikten haberdar ederek,bireyleri sağlıklı ve dengeli şekilde beslenmeyi amaçlayan aylık diyet programlarıyla zayıflamalarını sağlanmaktadır.

Dyt. Elif Küçük

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share