Erkekler Saç, Kadınlar Botoks Derdinde

Yazın, kadınlar “maske yüz” olmamak şartıyla botoks, erkekler de saç ekimi yaptırıyor.

Yazın,kadınlar "maske yüz"olmamak şartıyla botoks,erkekler de saç ekimi yaptırıyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte estetik işlemlerin sayısı da artıyor. Eskiden yalnızca kadınların ilgi alanına giren estetik,artık erkekler için de çekim unsuru. Günümüz erkekleri,estetik yöntemler yardımıyla dış görünüşlerinde beğenmedikleri unsurları değiştirmek istiyor.

Bahar mevsiminde erkekler daha çok saçsızlıktan şikayet ederek saç ektiriyorlar,kadınlar ise yüzlerine botoks yaptırıyorlar. Kısacası doğanın yenilenmesiyle birlikte,kadınlar da erkekler de bahara ve yaza yenilenmiş olarak girmeyi önemsiyor. Ancak kadınların botoks uygulamalarında çok önem verdikleri ve ısrarla vurguladıkları bir nokta var. O da yüzlerinin sanki maske takmış gibi olmaması. Botoks işleminin çok uygun dozlarda,yüz anatomisi iyi incelenerek yapılması önem taşıyor. Aksi takdirde kadınların sık yakındıkları bir konu olan ‘maske yüzler’ ortaya çıkabiliyor.

Botoksu maske yüz yaratmadan uygulamak mümkün değil mi?

Bu hekimin başarısına bağlıdır. Botoksu kasların anatomisini çok iyi bilip uygulamak gerekiyor.Her anatominin kişiye özel yanlan olduğu noktasını gözden kaçınrsanız,çengel kaşlar,şaşırmış yüz ifadesi,sarkmış gözkapaklan gibi sonuçlar kaçınılmaz olur.

Mevsimi var mı?

Estetikler eskiden mevsimlere uyarlanıyordu. Yaz dönemi peeling,dermabrazyon,gibi yüzde soymayı gerektiren işlemleri yapmıyoruz. Yüzü soymaktan kaçınıyoruz.

Doç. Dr. Şükrü Yazar

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share