Göz İçi Mercek ile Artık Görebileceksiniz!

Yüksek dereceli miyop hipermetrop ve astigmat’ta göz içi mercek değişimi yaygınlaşıyor.

Excimer Laser tedavisi ile düzeltilemeyecek;korneal yapısı uygun olmayan ve özellikle 40 yaşın üzerindeki presbiyopik (yakın okuma gözlüğü kullanan) hastalarda;multifokal (çok odaklı) göziçi mercek değişimi ile hastaların yakın ve uzağı net görmeleri ve gözlüksüz olarak hayatlarını sürdürmeleri mümkün.

Teknoloji Sayesinde Artık Herkes Görebiliyor
Son yıllarda kullanıma giren ve teknolojik ilerleme sayesinde her geçen gün yeniliklerin hızla çoğaldığı birçok refraktif cerrahi yöntem vardır ve bu uygulamaları hangi hastaya,hangi yöntemin uygun olduğuna karar verdikten sonra;operasyon güvenle gerçekleştirilebilir. Operasyon öncesinde;hastaların operasyondan sonraki beklentilerinin mutlaka sorgulanması gerekir. Ameliyatın bu sonuca göre yönlendirilmesi de önemlidir. Artık göz içine miyop ve hipermetrop kırma kusurları haricinde astigmatı da düzeltebilen çok odaklı mercekler yerleştirilebiliyor.

Op. Dr. Murat Moray

Total
0
Shares
Related Posts

Glisemik İndeksi Tablosu

Düşük glisemik indeks içeren gıdalar tüketmek; vücudun insülin duyarlılığını arttırır, açlığınızı azaltır ve sizi uzun süre tok tutar.

Genetik İnceleme Yöntemleri

Son 20 yılda geliştirilen teknoloji bize genlerin yapılarını ve hastalıklarla ilişkilerini çalışabilmek için imkan sağlamıştır.
Total
0
Share