Kadınlar Gerçekte Ne İster?

Bu soruyu ilk olarak Freud sordu ve neredeyse bir asırdır merak edilen konuların başında geliyor. İlişkiler denilince kadınlar hakkında bilmek isteyeceğiniz sırları sizin için paylaştık.

Merhametli Erkek Çekici Erkektir

Kadınlar ne ister? Bu soruyu hiç onlar için düşündünüz mü? Kadınlar,erkeklerin hassas tarafını özellikle merhametli tarafını çekici buluyor. Etrafında onu saracak,dokunacak bir elin olması aradaki en kuvvetli bağı oluşturuyor.

Şövalyelik Hala Var!

İş romantikliğe gelince çoğu kadın erkeklerin geleneksel erkeksi role büründüğünü söylüyor. Aşk hakkında birçok yazılı kitabı bulunan Dr. Diana Kirschner’a göre bir ilişkinin en doğru aşaması özellikle kurulum aşaması. Sandalyeyi çekerek ya da kapıyı açarak yol açmak oldukça kibar hareketler fakat iş sadece bunlarla bitmiyor.

Etkileyici Kıyafetler

Stiller gelip geçicidir,ama bakım ve giyim bir erkeğin sürekli dikkat etmesi gerekenlerin başını çekiyor. Oldukça basit gözüken bu unsurlar ilk flört,balayı ve sonrası için bile oldukça önem taşıyor. “Sevgilinizin sevdiği belirli bir tarzın var olup olmadığını anlamaya çalışmalı”diyen Kirschner,“Eğer partneriniz dar bir kot giymenizi istiyorsa,dar kot giymelisiniz”diye de ekliyor.

Kırmızı Giyen Erkek Bir Adım Önde

Bu yargı kadınlar tarafından söylenmiyor fakat kadın bilinçaltı ile ilgili psikologlar tarafından yapılan testler kırmızı giyen erkeklerin kadınların dikkatini çektiğini gösteriyor. Yapılan bu ilginç çalışma erkekteki kırmızı rengin gücü temsil ettiği,çekicilik hissettirdiği ve kadınlarda cinsel istek oluşmasına yol açtığını göstermekte. Sonuç olarak bu sadece bir araştırma,kırmızı giymek sizi çok daha yakışıklı ve nazik bir erkek haline getirmez. Tamamen size kalmış bir durum.

Kusurlarınızı Gizlemeyin

Bir kadını,daha iyi olmaya çabalayan bir erkekten başka hiçbir şey bu derece bağlayıcı şekilde etkileyemez. Kadınlar genelde kendini geliştirmeye inanan,düşünceli ve duyarlı bir adamı başka hiçbir şeye değişmiyor. Böyle bir adamla karşılaşıldığında ise kusurların düzeltilmesi için zaman tanınması gerekli. Örneğin kısa bir öfke hali ya da kötü geçen bir iş gününden sonra oluşan somurtkanlık hemen yanlış anlaşılmamalı.

Onun Hayatını Değiştirmeye Çalışmayın

Kadınları rahatsız eden bir durum var ise genelde tavsiye almak yerine sadece sizden iyi bir şeyler duymak istiyor. “Erkekler çözüm odaklı oldukları için duydukları her şeyi düzeltme ihtiyacı hissediyor.”diyen Dr. Kirschner,“Bir kadın için karşı cins tarafından dinlenmek ve fikirlerine saygı göstermek bir ilişki için mükemmel bir fırsat”diye de ekliyor.

Başını Sallamak Yeterli Değil

Dinlemek önemlidir ama o duyulduğunu bilmek istiyor. “Kötü bir gün geçirmene üzüldüm”tavrıyla bir şeyler söylemeniz,kadınlar için gerçekten önem taşıyor. Duyulanlar karşısında sadece başını sallayan birisiyle bir ömür geçirmeyi kimse istemez,karşınızdakine önem verdiğinizi hissettirmelisiniz.

Yatak Odası İlişkinin Anahtarı

Bu konuda dikkat edilmesi gereken kural,karşınızdaki ile cinsel bir ilişki yaşamadan önce ilişkinizin ilerlemesi için gereken zamanı tanıdığınıza emin olmanız gerektiği. Erkekler genelde cinsel birliktelik konusunda erken yol almak ister ama kadınların çoğu doğal şekilde olması gerektiğini düşünür. Kadınlar da cinsel ilişkiye girmek ister fakat kadınlar açısından hissedilmek istenen olgular biraz daha soyuttur. Sevgi,anlaşılır olduğunu hissetmek ve romantizm kadınların bu konuda önceliklerinden. Bir sonraki aşama ise konuşma ve dokunma,yani sonuç olarak ince ruhlu bir yaklaşım ile hissedilen duyguların yoğun şekilde belirtilmesi ve verilen değerin en yoğun şekilde karşı tarafa aktarılması çok büyük önem taşıyor.

Kokunuz Kadınlarda Parfüm Etkisi Yaratabilir

Partneriniz arada sırada sizin kıyafetlerinizden giyiyor mu? Giymesi iyiye işaret olabilir. Bazı araştırmalar,erkeğin ter kokusunun kadınlar üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olduğunu göstermekte.

Bugün Çok Güzelsin Deyin

Kadınlar güzel göründüklerinin söylenmesinden hoşlanırlar. Eğer güzel bir elbise giyiyorsa,o elbise ile alakalı bir söz,eğer çekici görünüyor ya da saçlarını yeni kestirdiyse duruma uygun bir çift güzel iltifat duymak kadınları mutlu edecektir.

İlişkiniz Hakkında Konuşmaktan Korkmayın

Bir kadının ilişkiniz hakkında konuşmak istemesi yanlış bir şey yaptığı veya kötüye yormanız gerektiği anlamına gelmez. Neler olup bittiği,yanlış giden durumları öğrenmek istiyor veya sadece neler olup bittiğini bilmek istiyor olabilir. Geniş kapsamlı bir konuşma yapmanız sizi olduğunuzdan daha yakın bir çift haline getirebilir.

Eşinizin Gözlerinin İçine Bakın

Bazı erkekler,partnerlerinin yanında oturduklarında daha rahat hissedebilir fakat birçok kadın yüz yüze zaman geçirmeyi tercih edebilir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da partnerinizin gözlerinin içine bakmak ilişkinizi derinleştirmenize yardımcı olabilir.

Romantik Olmak Aslında Çok Basit

Kadınların romantizm anlayışı genellikle çok büyük beklentiler içerisinde olduklarına yorumlanır,fakat güzel bir demet çiçek,samimi bir akşam yemeği,birkaç satır aşk şiiri gibi ufak sürprizler ile eşinizi mutlu etmeniz mümkün. Çoğu kadın basit romantik jestleri sever,sık sık olması ise klişe gelebilir. İlişkinizdeki her şey gibi romantizm oranını da dengeleyerek oldukça mutlu bir çift olabilirsiniz.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Evlilik Danışmanlığı

Aynı zamanda çift terapisi olarak adlandırılan evlilik danışmanlığı psikoterapinin bir çeşididir. Evlilik danışmanlığı her tür çiftlere, sorunlarını çözmeye ve ilişkilerini güçlendirmeye yardım eder.

Aşkın 3 Hali! Siz Hangi Hali Yaşıyorsunuz?

Aşkın üç temel özelliği yakınlık, tutku, bağlılık her birinin tek başına veya diğer özelliklerle birlikte bulunması durumlarında 7 farklı aşk tipi oluşuyor. Bu özelliklerden yalnızca birini taşıyorsa aşkınız bakın nasıl bir aşk yaşıyorsunuz:
Total
0
Share