Erkeklerle İlgili Bilmeniz Gereken 18 İlişki Sırrı

Erkek arkadaşınız geleneksel, sert bir şekilde mi yetiştirilmiş? Eğer öyleyse cinsiyet rolleri üzerine çalışan psikologlardan edinilmiş 18 ilişki sırrını öğrenmeniz onun hakkındaki birçok bilinmezliğe erişmenizi sağlayabilir.

Erkekler Hisleri Hakkında Konuşurlar

Partnerinize hisleri hakkında dolaylı yoldan konuşmak daha kolay gelebilir. Ona romantik bir hafta sonunda neler yapabileceğini veya ilk tanışmanız sırasında neler düşündüğünü sorun. Verdiği cevaplar nasıl hissettiğini ortaya çıkararak birbirinize daha yakın olmanızı sağlayacaktır.

Erkekler Hareketleriyle ‘Seni Seviyorum’ Derler

Bazı erkekler hislerini kelimeler yerine hareketleriyle göstermeyi tercih eder. Partneriniz evdeki sorunları gidererek, bahçeyi temizleyerek veya çöpü dışarı çıkararak -kısacası dünyanızı daha iyi bir hale getirerek- ‘seni seviyorum’ diyebilir.

Erkekler Sadakati Ciddiye Alırlar

Erkeklerin bağlanmaya korktuklarına dair namı vardır. Fakat bulgular erkeklerin evliliği ciddiye aldığı yönündedir. Birine bağlanmaları daha fazla zaman alabilir çünkü tamamen emin olduklarını kesinleştirmek isterler. Güncel olarak evli olan erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin %90’ı ‘aynı kadınla yine evlenirdim’ cevabı vermiştir.

Aslında Sizi Gerçekten Dinliyor

Birinin konuşmasını dinlerken muhtemelen ‘’evet’’ veya ‘’anlıyorum’’ gibi kelimelerle araya giriyorsunuz. Bu sizin ‘’seni dinliyorum’’ deme şeklinizdir. Fakat bazı erkekler bunu yapmaz. Bir erkeğin hiçbir şey söylememesi dinlemediği anlamına gelmez. Sessiz bir şekilde dinlemeyi ve söylediğiniz şeyler hakkında düşünmeyi tercih edebilir.

Birlikte Yapılan Aktiviteler Bağ Oluşturur

Erkekler düşünceleri veya hisleri paylaşmaktan çok birlikte aktivitelerde bulunarak ilişkilerini güçlendirirler. Çoğu erkek için spor ve seks gibi aktiviteler partnerlerine daha yakın hissetmelerini sağlar.

Erkekler Kendilerine Zaman Ayırma İhtiyacı Duyarlar

Birlikte yapılan aktiviteler önemli olsa da erkekler aynı zamanda kendilerine ayrılmış zamana ihtiyaç duyarlar. Partneriniz golf, bahçe işleri veya spor salonunda antrenman yapma gibi aktivitelerden zevk alıyorsa, bir taraftan kendinize zaman ayırırken partnerinizi de hobilerinin peşinden gitme konusunda destekleyin. Her iki partner de kendi bireyselliğini beslediğinde birbirlerine daha çok katkı sağlayabilirler.

Erkekler Babalarından Öğrenir

Bir erkeğin ilişkide nasıl davranacağını öğrenmek istiyorsanız babasını tanıyın. Aralarındaki baba-oğul ilişkisi ve babanın kendi partnerine davranma şekli sayesinde oğlunun eşine nasıl davranacağı tahmin edilebilir.

Erkekler Sorunları Kadınlar Kadar Kafalarına Takmaz

Kadınlar negatif deneyimleri hatırlayarak uzun süreli stres, anksiyete veya üzüntü duygularını yaşamaya daha yatkındır. Buna karşılık, erkekler tatsız olaylar üzerinde çok fazla durmazlar ve daha hızlı şekilde unutma eğilimine girerler. Bu nedenle, siz hala dün geceki tartışma hakkında konuşmak istiyorken partneriniz çoktan onu unutmuş olabilir.

Erkekler Üstü Kapalı İmaları Anlamazlar

Erkeklerin ses tonu veya yüz ifadeleri gibi güç algılanan işaretleri kaçırma ihtimali daha büyüktür. Özellikle bir kadının yüzündeki üzüntüyü algılamakta güçlük çekerler. Partnerinizin mesajı aldığından emin olmak istiyorsanız açık olun.

Erkekler Takdir Edilmeye Tepki Verir

Partnerinizi takdir etmeniz onun davranış biçiminde büyük bir fark yaratabilir. Ebeveynliği ele alalım: Araştırmalara göre kadınlar eşlerinin yaptıkları işlere değer verip onları yetkin birer kişi olarak gördüklerinde baba çocuk bakımı konusunda daha fazla rol almaktadır.

Erkekler Seks Hakkında Çok Fazla Düşünür

Tamam, belki de bu bir sır değil. Kadınların sadece ¼’üyle karşılaştırıldığında 60 yaşının altındaki çoğu erkek günde en az 1 kere seks hakkında düşünür. Ve hepsi bundan ibaret değildir. Erkekler, kadınların yaklaşık iki katı oranda seks hayalleri kurarlar ve bu fanteziler çok daha çeşitlidir. Ayrıca kadınlardan daha fazla rastgele cinsel ilişki hakkında düşünürler. Fakat düşünmek ile yapmak aynı şey değildir.

Erkekler Sekse Önem Verir

Çoğu erkeğin ‘seks sıradan bir şeydir’ diye düşündüğü algısı bir şehir efsanesidir. Çoğu için seks, birbirine bağlı iki insan arasında oldukça önemli bir eylemdir. Ayrıca çoğu kadın gibi erkekler de derin bir ilişkide en tatmin edici faktörün cinsel birliktelik olduğu görüşündedir. Sebeplerinden biri ise, uzun süredir birlikte olan partnerlerin yabancılara oranla birbirlerini nasıl tatmin edeceklerini daha iyi bilmeleridir.

Erkekler Partnerlerinin Seksi Başlatmasını Sever

Çoğu erkek seksi daima kendilerinin başlattığını düşünür. Fakat aynı zamanda partnerlerinin daha sık kontrolü eline almasını dilerler. İstekli olduğunuzu erkek arkadaşınıza göstermekten çekinmeyin. Arada sırada seksi başlatmak ikiniz için de daha fazla memnuniyet sağlayabilir.

Erkekler Her Zaman Seks İçin İstekli Değildir

Kadınların düşündüğünün aksine erkekler daima seks için istekli değildir. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkekler de sık sık iş, aile ve faturaları ödeme gereklilikleri yüzünden strese girer ve stres libidoyu büyük oranda düşüren bir faktördür. Bir erkek ‘bu gece olmaz’ dediğinde bu, size karşı ilgisini kaybettiği anlamına gelmez. Sadece o an seks yapmak istemiyor demektir.

Erkekler Partnerlerini Tatmin Etmeyi Sever

Tatmin olmanız erkek arkadaşınız için önemlidir. Fakat siz söylemezseniz ne istediğinizi bilemez. Birçok kadın sevdiği ve sevmediği şeyler hakkında konuşmaktan rahatsız olur. Erkek arkadaşınızın egosunu yaralamadan açık bir şekilde söylerseniz dinleyecektir. Çünkü siz iyi hissettiğinizde kendisinin de iyi hissedeceğini bilir.

Erkekler Performans Anksiyetesi Yaşar

Çoğu erkek özellikle ileri yaşlarda zaman zaman performans anksiyetesi yaşar. Partneriniz vücudu, tekniği ve dayanıklılığı konusunda endişelenebilir. Rahatlamasına ve anın keyfini çıkarmaya odaklanmasına yardımcı olabilirseniz seks daha az stresli hale gelecektir.

İhtiyaçları Karşılanmadığında Erkekler Yoldan Sapabilir

Bir erkek ilişkide sevildiğini ve takdir edildiğini hissetmiyorsa tatmin olmak için başka yönlere sapabilir. Bazı erkekler için bu, kendini işe adamak anlamına gelebilir. Diğerleri ise ilgisini spor veya video oyunlarına yoğunlaştırabilir. Ve bazıları da aldatabilir. Bunu önlemek için birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına partnerlerin iş birliği yapması gerekmektedir.

Partneriniz Size Hak Verir

Çoğu erkek uzun vadeli bir ilişki kötüye gittiğinde sadece beraberlikleri değil, aynı zamanda birlikte inşa ettikleri hayat da yok olacağı için neleri kaybedeceklerinin farkındadırlar. Evliliğinizi güçlendirmek istiyorsanız büyük ihtimalle eşiniz de o yönde davranacaktır.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Boşanmış Ebeveynlerin En Sık Yaptığı Hatalar

Verilen bir boşanma kararı, çocukları duygusal yönden yıpratmadan nasıl uygulanabilir? Boşanma sonrasında ise en sık yapılan hatalar nelerdir? Boşanmış ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bu önemli noktaları sizler için hazırladık.
Read More

Evlilik Danışmanlığı

Aynı zamanda çift terapisi olarak adlandırılan evlilik danışmanlığı psikoterapinin bir çeşididir. Evlilik danışmanlığı her tür çiftlere, sorunlarını çözmeye ve ilişkilerini güçlendirmeye yardım eder.
Total
0
Share