Kanser Hastalarının 7 Öğünlük Reçetesi..

7 Öğünlük Reçeteniz Hazır…

Protein ve enerji bakımından yüksek örnek beslenme mönüsü:

SABAH:Bir bardak ılık su için.

KAHVALTI:2 dilim tam ekmek,60 gr beyaz peynir,1 yumurta (haşlanmış veya çok az yağ ile yapılmış omlet şeklinde ),1 tatlı kaşığı bal + 2 adet ceviz,mevsimine uygun taze sebzeler,yeşil çay.

ARA ÖĞÜN: 1 avuç içi kırmızı kuru üzüm + 8 fındık.

ÖĞLE YEMEĞİ:5–6 adet etli lahana sarması,6 yemek kaşığı tam buğday unu ile yapılmış cevizli erişte,1 kâse kaymaksız yoğurt,2 dilim tam ekmek.

ARA ÖĞÜN:1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu (içine 1 tatlı kaşığı pekmez eklenmiş),1 dilim ekmek,1 ince dilim peynir.

AKŞAM YEMEĞİ: 1 kase sebzeli mercimek çorbası,buharda pişirilmiş brokoli,brüksel lahanası ve havuç gibi sebzelerle zenginleştirilmiş fırın balık,fırın veya haşlanmış patates,2 dilim tam ekmek,salata

ARA ÖĞÜN: 1/2 muz + 1 orta boy elma,1 su bardağı yarım yağlı süt.

Dyt. İpek Cirit

Total
0
Shares
Related Posts

Saçınızı Çok Sıkı Toplamayın

Sağlıklı ve gür görünen saçlar, güzelliğimizin tamamlayıcısı. Bu nedenle dökülmeye başladıklarında hemen herkeste 'Hepsi dökülecek mi' kaygısı yaşanıyor.

Reflü Tedavi Edilebiliyor Mu?

Halk arasında mide reflüsü olarak bilinen gastro özofageal reflü hastalığı, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasıdır.

Deri Kanseri Tipleri

Vücudunuzda renk değiştiren, kanamaya ya da kaşınmaya ve aniden büyümeye başlayan renkli lezyonlar malin melanom olabilir; böyle bir durumda mutlaka dermatoloji uzmanına görünmelisiniz.
Total
0
Share