Kronik Yorgunluğu Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Yoğun bir tempo, stres ve aşırı rekabet ortamında çalışıyor, üstelik “bir türlü dinlenemiyorum” diyorsanız, sizde de kronik yorgunluk hastalığı olabilir.
Yoğun bir tempo,stres ve aşırı rekabet ortamında çalışıyor,üstelik "bir türlü dinlenemiyorum"diyorsanız,sizde de kronik yorgunluk hastalığı olabilir. Hastalığın sebebi,uzun süreli psikolojik yıpranma ve stres.

Kronik Yorgunluk İlerde Ne Gibi Rahatsızlıklara Yol Açar?

Kronik yorgunluk ilerlerse ciddi psikiyatrik sorunlarla beraber ilerlemeye başlar. Bu kişiler ağır depresyon ile tedavi almak zorunda kalabilmektedirler. Kişilerde beraberinde eklenen beslenme bozukluktan nedeni ile fizyolojik sorunlar da başlar. Özellikle kansızlık,mide bağırsak sorunlan sık karşılaştığımız sıkıntılardır.

Kronik Yorgunluğu Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Kronik yorgunluk dikkatli tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Özellikle kronik yorgunluk ayırıcı tanısı özenle konmalı ve hastalığın mekanizması göz ardı edilmeden tedavi planlanmalıdır. Özellikle altta yatan sebep psikolojik ise antidepresanlar denenebilir. Son yıllarda yoga ve vitaminler de bu hastalıkta sıklıkla kullanılmış ancak hiçbirinde çok iyi sonuçlar alınamamıştır.

Kronik yorgunluğun tedavisi için,bozulmuş olan enerji metabolizmasını düzenlemek ve tekrar gerekli miktarda enerji üretimini sağlamak amacıyla geliştirilmiş sitrülin malat içeren,efervesan olduğu için kullanımı da çok kolay olan preparatlar son yıllarda tedavide kullanılmaya başlamış ve iyi sonuçlar vermektedir.

Dr. Soner Dileklen

Total
0
Shares
Related Posts

Meyve ve Sebze Satın Alma

Meyve ve sebzeler taze olmalı, erik, çürük, rengi değişik olmamalı. Patates ve soğan, çimlenmiş ve yeşillenmiş olmamalı. Konserve besinleri çok tercih etmesekte...

Ani Kilo Alıp Vermeye Dikkat!

Havalar ısındı, kalın giysilerin rafa kaldırılmasıyla fazlalıklar da ortaya çıktı. Yaklaşan tatil planlarının arasında zayıflamak da var. Ani kilo alıp vermeye dikkat edin!
Total
0
Share