Maddi Durumumuz İyi Olmadığından Dershaneye Gidemiyorum!

Başarılı olmanın koşulu, dershaneye gitmek değil, planlı ve programlı çalışmak! Hatta dershaneye giden öğrencilerin zaman kayıplarının daha fazla olduğunu düşünürsek, iyi bir ders çalışma programıyla arayı kapatıp başarılı olman mümkün.

Geçen yıl notlarım daha iyiydi,okul başarım düştü!

Dersler her geçen yıl biraz daha ağırlaşır. Önceki yıllardaki ders çalışma alışkanlıkların başarında yeterli olurken,bu yıl farklı bir yol izlemen gerekebilir. Çalışma stilini gözden geçirmeli ve kendine yeni bir program yapmalısın.

Başarı bende takıntı halini aldı. Sınıfta benden yüksek not alan biri olduğunda sinir oluyorum!

Okul başarısına bu kadar çok odaklanmak,başka bir şeyleri telafi etmeye çalışmak anlamına gelebilir. Kendini sadece yüksek not alarak başarılı hissediyorsan ve tek amacın buysa,okul hayatın daha zorlayıcı bir hal alır. Herkesin ders dışında da başarılı olabileceği bir alan vardır. Öncelikle kendini iyi gözlemleyip tanıyarak bunu bulmalı ve kendine yeni hedefler koymalısın. Her zaman için senden daha az ve daha çok başarılı olanlar olacaktır. Onun için kendini gösterebileceğin farklı alanlar da yaratmalısın.


Maddi durumumuz iyi olmadığından dershaneye gidemiyorum!

Başarılı olmanın koşulu,dershaneye gitmek değil,planlı ve programlı çalışmak! Hatta dershaneye giden öğrencilerin zaman kayıplarının daha fazla olduğunu düşünürsek,iyi bir ders çalışma programıyla arayı kapatıp başarılı olman mümkün.

Psikolog Ferahim Yeşilyurt

Total
0
Shares
Related Posts

Hipertansiyon

Damarlardaki kan basıncının normalin üzerinde olması hali olarak tanımlanan yüksek tansiyon, beyin kanaması ve felç, kalp yetersizliği ve kalp krizi, böbrek yetersizliği...
Total
0
Share