Özkan Uğur Kanser Tanısı Aldı

Türk pop müziğinin en önemli gruplarından MFÖ’nün sevilen üyesi Özkan Uğur, kanser tanısı aldı. İki ay önce lenf kanseri teşhisi konan Uğur’un 10 gün içinde kemoterapi tedavisine başlayacağı öğrenildi.

Bu kötü haber müzik dünyasını ve Uğur’un sevenlerini derinden sarstı. Bir süre önce rahatsızlanan ve hastaneye giden sanatçıya yapılan tetkikler sonucunda ‘lenf kanseri’teşhisi kondu. İki aydır hastalığı ve tedavisiyle ilgili araştırmalar yapan Uğur,konunun uzmanlarıyla görüşmek için iki kez Londra’ya gitti.

Kemoterapiye Başlayacak

Doktorları,60 yaşındaki sanatçının vakit kaybetmeden kemoterapi tedavisine başlamasına karar verdi. Uğur,10 gün içinde kemoterapiye başlayacak. Ünlü şarkıcı,MFÖ’nün yaz aylarında vereceği konserlere de doktorları steril olmayan ortamlarda bulunmasını uygun görmediği için çıkamayacak.

Lenf kanseri nedir?

Lenf kanserinin risk faktörleri nelerdir?

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Bacaklarda Varisler

Varis, bacak toplardamarlarının genişlemesi,uzaması ve büklümlü hale gelmesi olarak tanımlanıyor. Batı toplumunda insanların %10-20’sinde görülüyor.

Meyve ve Sebzenin Fazlası da Zararlıdır

Bir meyve veya sebzeyi gündelik hayatta normal olarak tüketebilirsiniz ancak sırf iyi gelecek diye abartılı tüketmek yanlıştır. Kolesterol yüksekliği belli derecelerin üzerine çıkınca belli yaşlarda, belli şartlarda kişilerin hayatını tehdit ediyor.
Total
0
Share