Özkan Uğur Kanser Tanısı Aldı

Türk pop müziğinin en önemli gruplarından MFÖ’nün sevilen üyesi Özkan Uğur, kanser tanısı aldı. İki ay önce lenf kanseri teşhisi konan Uğur’un 10 gün içinde kemoterapi tedavisine başlayacağı öğrenildi.

Bu kötü haber müzik dünyasını ve Uğur’un sevenlerini derinden sarstı. Bir süre önce rahatsızlanan ve hastaneye giden sanatçıya yapılan tetkikler sonucunda ‘lenf kanseri’teşhisi kondu. İki aydır hastalığı ve tedavisiyle ilgili araştırmalar yapan Uğur,konunun uzmanlarıyla görüşmek için iki kez Londra’ya gitti.

Kemoterapiye Başlayacak

Doktorları,60 yaşındaki sanatçının vakit kaybetmeden kemoterapi tedavisine başlamasına karar verdi. Uğur,10 gün içinde kemoterapiye başlayacak. Ünlü şarkıcı,MFÖ’nün yaz aylarında vereceği konserlere de doktorları steril olmayan ortamlarda bulunmasını uygun görmediği için çıkamayacak.

Lenf kanseri nedir?

Lenf kanserinin risk faktörleri nelerdir?

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Stres Beyin Kanamasına Neden Oluyor

Beyin krizi beyin fonksiyonlarının ani kaybı olarak tanımlanır.Türkiye'de genel nüfusuna göre yılda ortalama 125 bin yeni beyin kanaması vakası yaşanıyor.

Alerjide Erken Teşhisin Tedavide Önemi

Alerjik hastalıkların tümü çocukluk çağında başlar, gelişir ve erişkinde devam eder. Bu nedenle alerjik hastalıklarla mücadele bu çağda başlarsa başarılı olabilir.
Total
0
Share