Saçınızı Herhangi Bir Saatte Yıkamayın

Saçınız herzaman ilk dikkat çeken giysimiz gibidir. Saç bakımımızı sadece kozmetik açıdan değil sağlık açısından da önemsemeliyiz.

Normal derinizi ne kadar yıkıyorsanız,saçlı deriyi de o kadar yıkayabilirsiniz. Saçın yağlanma zamanı sabah 07.00 – 08.00 arası,geceye doğru ise 22.00 – 23.00 arasıdır. Bu yağlanma zamanları dışında saç yıkanırsa normalde yağlanmanın olmadığı bir zamanda cildi yağlanmaya teşvik edersiniz. Çünkü cildin o yağa ihtiyacı vardır. O yağ gittiği zaman tekrar yerine gelecektir. İki ara yağlanma zamanı vardır. Öğle ve ikindi saati. Sabah kalkmanın ve gece yatmanın dışında saçınızı yıkarsanız yağlanmayı artırır.

Prof. Dr. Orhan Baransü

Total
0
Shares
Related Posts

Şeker Türleri Nelerdir?

Diabetes Mellitus, halk arasındaki adıyla ‘Şeker Hastalığı’, kan şekerini kontrol etmekle yükümlü olan insülin adındaki hormonun salgılanamaması ya da kullanılamaması sonucu kan şekerinin yükselmesine verilen isimdir.

Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Varisli damarların büyük bir bölümü genellikle iyi huyludur. Ancak çok ciddi varislerde ilgili bacakta dolaşım bozukluğuna bağlı olarak ciddi problemler oluşabiliyor.
Total
0
Share