Sınav Döneminde Beslenme

Sınav döneminde yeterli ve dengeli beslenme programı stresi azaltacak ve başarıyı arttıracaktır.

Sınava hazırlık sürecinde yanlış beslenme,yine beraberinde kilo kayıpları,aşın kilo alma,sindirim sistemi rahatsızlıkları,tansiyon ve kan şekeri dengesizliklerini getiriyor. Okul çağından itibaren çocuklarda da her geçen gün bir yenisi eklenen sınavlar ile beslenme alışkanlıkları değişiyor.

Başarının sırrı beslenme

Beslenmemiz değişime uğrarken çok önemli bir gerçek atlanıyor. Bedenen ve zihnen çok güçlü olmamız gereken bu dönemde başarının sırrı olan beslenme ya stres atma aracı veya bize ayak bağı olan ve kısa,hızlı şekilde halledilmesi gereken bir aktivite olarak görülüyor.

Bu durum birçok beslenme yanlışının yanında dikkatsizlik,fiziki yorgunluk,algı bozukluğu,stresin daha da artması gibi sorunlara neden oluyor. Sınava hazırlık sürecinde yanlış beslenme davranışları yine beraberinde kilo kayıpları,aşırı kilo alma,sindirim sistemi rahatsızlıkları,tansiyon ve kan şekeri dengesizliklerini getiriyor. Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenme programı stresi azaltacak ve başarıyı arttıracak.

Dyt. Saide gülşah Esensoy

Total
0
Shares
Related Posts

Ergenlikte Kilo Aldıran 5 Neden

Fit bir vücuda sahip olmak, genç kızların en büyük hayali. Ergenlik döneminde metabolizmalarında yaşanan bazı değişiklikler kilo almalarına neden olabiliyor.
Total
0
Share