Zayıf Kalmanın 2 inci Yolu…

Zayıf Kalmak Artık Çok Kolay…

•Az ancak sık besleniyorlar:Metabolizmalarının iyi çalışması ve şeker dengesinin kurulması için aç kalmamaya ve az beslenmeye özen gösteriyorlar. Bunun için günde 3 ana öğün 3 ara öğün besleniyor,böylece hem aç kalmadan,hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak,kilo kontrolünü sağlayabiliyorlar.

•Düşük kalori ve düşük programını takip ediyorlar: Yağlı besinlerden uzak durmaya ve çok kalorili besinlerle karınlarını doyurmamaya dikkat ediyorlar. Çünkü biliyorlar ki bu tür besinler içerdikleri yüksek kalorinin yanı sıra yağ ve karbonhidrat miktarının fazlalığından dolayı çabuk acıkmalarına ve açlık krizleri geçirmelerine neden oluyor.
•Düzenli spor yapıyorlar:Düzenli olarak spor yapmak kilo vermenin yanı sıra sıkılaşmaya ve formda kalmaya yardımcı oluyor. Zayıf kadınlar da ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar,haftanın birkaç günü spor yapmayı asla ihmal etmiyorlar.
•Düşük glisemik indeksli besinler tercih ediyorlar: Patates,pirinç pilavı,beyaz ekmek,çay şekeri ve bal gibi kan şekerini hızlı yükselten ve ani iştah artışına neden olan yüksek glisemik indeksli besinlerden kaçmıyorlar. Bunun yerine kan şekerini hızlı yükseltmeyen ve tok tutan tam buğday,tam çavdar ekmeği,bulgur pilavı ve meyve gibi düşük glisemik indeksli besinleri tercih ediyorlar.
•Haftada bir tartılıyorlar: Fazla kilolardan kurtulduktan sonra vücut ağırlığının düzenli takip edilmesi gerekiyor. Onlar da haftada veya 15 günde bir,aynı saatlerde tartılarak kilolarının kontrolünü sağlayabiliyorlar.

Dyt. Burcu İnce

Total
0
Shares
Related Posts

Boyun Fıtığı Nedir?

Boyun fıtığını anlayabilmek ve kafamızda canlandırabilmek için, önce bazı anatomik bilgileri bilmemiz gereklidir.
Total
0
Share