30’lu Yaşlarda Güzelliğinizi Korumaya Başlayın

Yüzlerindeki akne izlerinin giderilmesine yönelik tedavilerden tutun da, alın germe, boyun ve dekolte estetiği işlemleri en çok talep gören estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Kadınlar 30’lu yaşlardan itibaren yüz güzelliklerini korumak amacıyla estetik işlemler yaptırırken,40 ve 50’li yaşlarda daha bakımlı ve güzel olmayı hedefliyor. Aslında 30’lu yaşlar bir anlamda,kadınların fiziki görünümlerinde beğendikleri yönlerini koruma,beğenmedikleri özelliklerini ise estetik operasyonlarla daha da iyileştirmenin temellerinin atıldığı bir dönem.

Bu nedenle biz estetik ve plastik cerrahi uzmalarına başvuran kadınlar tüm vücut güzelliklerini koruma çabasıyla birlikte,en çok göz önünde olan yüz güzelliklerini ve ciltlerini korumaya yönelik estetik işlemler yaptırıyor. Yüzlerindeki akne izlerinin giderilmesine yönelik tedavilerden tutun da,alın germe,boyun ve dekolte estetiği işlemleri en çok talep gören estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Boyun Estetiği

Kadınlarda 30’lu yaşlardan itibaren,bazen daha da genç yaşlarda boynun orta hattında bazı çizgilenmeler oluşuyor. Sarkma ve gevşeklikle birleşince,özellikle de açık kıyafetlerin giyildiği yaz mevsiminde estetik olmayan bir görüntü oluşuyor.

Boyun estetiğinde uygulanan başlıca yöntemleri şöyle sıralayabiliriz

Boyun Germe:Boyundaki fazla birikmiş yağ alınıyor ve sarkmış kas yapısı toparlanıyor. Deri altından germe işlemi yapılarak,bu bölgenin daha gergin olması sağlanıyor. Fazla deri çıkarılıyor. Germe işlemi daha ileri yaştaki hastalarda uygulanması gereken bir yöntem.

Yağ Enjeksiyonu: Bu bölgede yan tarafa doğru uzanan çizgilere ince yağ ve kolajen enjeksiyonları yapılabiliyor.

Botoks:Aynı zamanda botoks uygulamalarıyla boyunda oluşan çizgilerin giderilmesi sağlanabiliyor. Ancak bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaştaki kadınlara uygulamak gerekiyor.

 

Dr. Nuri Soysal

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share