7 Adımda Daha Gür Ve Seksi Saçlar

Sofia Vergara ve Connie Britton seksi, mükemmel saçların kodunu çözmüş görünüyor. Her ne kadar ünlüler saçlarının harika görünmesi için uzman yardımı alsa da siz de evde saç tellerinizin hacmini arttırabilirsiniz.

Hacim İçin Saçınızı Katlı Kestirin

Lea Michele ve Alicia Keys ile birlikte çalışmış olan ve Wella’da ünlülere saç stilistiği yapan Miok, büyük saç stilinin en önemli anahtarlarından birinin doğru kesim modeli olduğunu söylüyor. ‘’Çok fazla kata sahip saç daha hacimli görünür. Saçınızın her tarafında kat olmasını istemiyorsanız sadece ön tarafta katlı kesim uygulayın; böylece yüzünüzün önündeki teller hareketlilik kazanır.’’

Saç Şekillendiriciyi Dikkatli Kullanın

Duş sırasında kullanmadığınız şey kullandığınız şeyden daha önemlidir. Kimyasal işlem yüzünden zarar görmemişseniz saç maskesi ve yoğun saç kremlerinden vazgeçin.

Miok’a göre, saç şekillendiriciler saçınızın sönmesine neden olabileceği için tedbirli bir şekilde kullanmanız gerekir. Günlük kullanım için hafif formüllü durulanabilir krem en iyi seçenektir. Sağlıklı saçlara sahipseniz kremi sadece saçınızın ortalarından ucuna doğru uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda, haftada bir kere arındırıcı şampuanla yıkamak, saçınızın sönükleşmesine neden olabilecek şekillendirme ürünü artıklarının giderilmesini sağlayabilir.

Doğru Şekillendirme Formüllerini Bulun

En fazla hacmi sağlamak için doku ve saç tellerini dolgunlaştırmak amacıyla kök yenileyici ürünler veya saç köpüğü kullanın. Köklerden saç uçlarına kadar hacim sağlamak için saç tellerini keratin amino asitler ve buğday proteinleriyle kalınlaştıran Phytovolume Actif Maximizing Volume spreyini deneyin.

Buna karşın, parlaklık spreyi, bukle serumları ve ağdalardan kaçınmalısınız. Miok: ‘’Kısacası, saçınızı sönükleştireceği için silikon bazlı her şeyden sakınmanız gerekir.’’

Dolgunluk İçin Isı Kullanın

Isıtıcı aletler sizin en iyi arkadaşınızdır. Fön makinesi birçok şekillendirici ürünü aktif hale getirir ve saçın dolgun halde kalmasını sağlar. Düz ve ince saçlara sahipseniz öncelikle başınızı aşağı eğin ve fön makinesini son seviyeye getirerek çalıştırın. Daha sonra parmaklarınızın yardımıyla saç derisi hariç olmak üzere saç köklerini hedef alın ve saçlarınıza hacim ve dolgunluk kazandırın –Drybar kurucusu Alli Webb.

Fön Tekniğinizi Yenileyin

Saçınız tamamen kurumadan başınızı tekrar kaldırın ve saçınızı 5 ya da 6 bölüme ayırın. Her bir bölümü tamamen kuruyana kadar kurutun. Webb, fön işlemine daima başın ön kısmından başlamanızı; hacim açısından en fazla etki elde edileceği için alın ile başın üst kısmı arasındaki bölgede yoğunlaşmanızı tavsiye ediyor.

Ünlü stilisti Oscar Blandi hacim yaratmak için 1 inç yuvarlaklığında fırça kullanmanızı tavsiye ediyor. ‘’İşin sırrı saçı köklerden yukarı doğru çekmektir. Fön makinesini fırçanın alt kısmına doğrultun ve daha sonra saç uçları tavana bakacak şekilde saçı çekerek düzleştirin.’’ Bu şekilde kavis oluşur ve bu da uzun süreli hacim sağlamanın kilit noktasıdır. Son olarak saç kütiküllerine soğuk hava uygulayın; bu işlem saçın şeklinin korunmasını sağlar.

Saçlarınızı Kıvırın

Sabahtan akşama kadar dolgun kalması için saçınızda büyük bukleler oluşturun. Fön makinesini uyguladıktan sonra saçınızın 2-3 inçlik kısmını büyük bir bukle haline getirerek geniş tel tokalarla tutturun ve makyajınızı yaparken soğumaya bırakın.

Alternatif olarak saçınızı geniş bir saç maşasına birkaç saniye boyunca sarın. Köklerde en fazla dolgunluğu sağlamak için, maşayı kendinizi yakmadan olabildiğince saç derinize yakınlaştırın.

Saçınızı Geriye Doğru Tarayın

Saçı geriye doğru taramak daha fazla hacim sağlamak için kusursuz bir yöntemdir ve saçın üst kısmında bu tekniği uygulamak herhangi bir saç stilinde daha fazla dolgunluk kazandıracaktır. Geriye tarama işlemini yapmak için saçınızın 1-2 inçlik kısmını ayırın ve ince dişlere sahip tarakla ya da domuz kılından yapılmış fırça yardımıyla köklere doğru tarayın.

Geriye doğru saç tarama yöntemi yarı yukarda toplanmış saç modeli, bukleli saçlar ve at kuyruğuna dolgunluk kazandırır. Webb, daha fazla hacim isteyenlere kolay bir seçim olarak yüksek at kuyruğunu öneriyor. At kuyruğunun ön kısmını hafif şekilde çekip gevşeterek küçük bir tümseklik oluşturun ve daha sonra uçuşan saç tellerini yatıştırmak için hafif bir saç spreyi uygulayın.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Dökülen Saç Yeniden Çıkar Mı?

Kıskandıracak güzellikte saçlar için beslenmenize dikkat edin, boya ve fönü abartmayın, sert fırça kullanmayın, yaz-kış bakım yapmayı ihmal etmeyin, jöleli saçla yatmayın.
Total
0
Share