Fue Saç Ekimi Tekniği : Saçsızlığa Kökünden Çözüm!

Günümüz insanı eskiye oranla çok daha sosyal ve dış görünüşüne de daha fazla önem veriyor. Saç dökülmesi de kimileri için bir sorun oluşturabiliyor.

Ağırlıklı olarak erkeklerde,daha az oranda olmakla beraber kadınlarda da görülen saç dökülmesi için geliştirilen FUE Saç Ekim Tekniği’ni Acıbadem Adana Hastanesi Saç Ekimi Merkezi Sorumlu Hekimi Operatör Doktor Çağatay Sezgin anlattı:

FUE Saç Ekimi Tekniği Nedir?

FUE saç ekimi tekniği;saç kökü içeren birimlerin ya da tıbbi adı ile greftlerin,başın arka kısmında her iki kulak kepçesi arasında bulunan ve verici alan denilen bölgeden tek tek özel aletler yardımı ile alınması esasına dayanan bir yöntemdir. Bu yöntemde saç kökü içeren birimleri verici alandan 0,7 – 0,9 mm çapındaki teknik aletler ile kişinin ihtiyacı kadar,başka bir deyişle ekilecek alanın büyüklüğüne ve istenen sıklığa göre değişen miktarda alıyoruz. Tüm bu işlemler sırasında lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma yapıyoruz.

Greft Nedir?

Verici alandan FUE tekniği ile alınan saç kökü demetlerine greft (birim) diyoruz. Saçlar,saçlı deriden demetler halinde çıkarılıyor ve değişik sayıda saç kökü içeriyor. Tek saç kökü içeren birim tek saç teli,2 saç kökü içeren birim 2 saç teli,3 saç kökü içeren birim 3 saç teli üretiyor. Bazen de kişinin yapısal özelliğine bağlı olarak 4-5 saç teli üreten birimler de buluna biliyor. FUE tekniğinde tek tek aldığımız bu birimler sayılabiliyor. FUE tekniği ile kişiye nakledilmiş olan saç kökü sayısını hesaplamak için her bir birimde bulunan saç kökü sayısının ortalaması alınıyoruz ve her bir birimde ortalama en az 2 saç kökü bulunuyor.

FUE Nasıl Uygulanıyor?

Verici alandan FUE tekniği ile tek tek alınan birimleri,alıcı alana saç kökü yönleri ve eğimini gözeterek lokal anestezi altında yine tek tek naklediyoruz. Verici alan ne kadar sık ise bir seansta kişiye o kadar fazla saç kökü demeti ekilebiliyoruz.

Saç Ekimi İşlemi Tekrarlanabilir mi?

Saç ekimi bir kere yapılan ve bir daha tekrarlanamayan bir işlem değildir. Farklı zamanlarda daha önce saç ekimi yapılmış alanları sıklaştırmak ve diğer alanları kapatmak amacı ile saç nakli tekrarlanması mümkündür.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

7 Adımda Daha Gür Ve Seksi Saçlar

Sofia Vergara ve Connie Britton seksi, mükemmel saçların kodunu çözmüş görünüyor. Her ne kadar ünlüler saçlarının harika görünmesi için uzman yardımı alsa da siz de evde saç tellerinizin hacmini arttırabilirsiniz.
Read More

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç ekimi, genetik olarak ömür boyu dökülmemeye programlanmış ve başın her iki kulak kepçesi arasında kalan arka kısmında bulunan saç köklerinin bölgesel uyuşturma ile alınıp istenilen alana/alanlara transferidir.
Total
0
Share