Akciğerde büyük problem yok!

Kadir İnanır’ın doktru konuştu.

Kadir İnanır’ın doktru konuştu.
A.A.

Ünlü oyuncu Kadir İnanır’ı ameliyat eden Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın,İnanır’ın bel fıtığı problemi olduğunu ve damarlarındaki kanal darlığı nedeniyle ayak bileğinde güçsüzlük bulunduğunu,bu nedenle bu sabah 2 saat süren bir ameliyat gerçekleştirdiklerini belirterek,“Cuma günü de akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak. Akciğerde büyük bir problem yok.”,dedi.

İnanır’ın bugün Okmeydanı’ndaki Memorial Hastanesi’nde geçirdiği ameliyata ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Aydın,ünlü sanatçının hem arkadaşı hem doktoru olduğunu belirterek,şöyle devam etti:

“Kadir Bey 2-3 haftadır,akciğer enfeksiyonu geçirmişti. O sırada bizim çok öteden beri takip ettiğimiz özel bir problemi de vardı. Bu,bel fıtığı dediğimiz olay. Aynı zamanda kanal darlığı da ayak bileğinde güçsüzlüğe neden olunca,akciğerdeki enfeksiyonu kontrol ettikten sonra,bel fıtığından ameliyat etme kararı aldık. Akciğerlerindeki olay araştırıldı,çok da önemli olmadığına karar verildi. Benim ameliyat yapmama izin verdiler. Bu sabah,2 saat süren bir ameliyat yaptık. Hem bel fıtığını temizlemiş olduk,hem de kanalını açtık.”

Akciğer sağlığıyla ilgili içerikler için tıklayınız.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share