Aşk Hayatınızı Canlandıracak 10 İpucu

Ateşli kelimesi artık size “ateş” sözcüğünün ilk anlamından daha fazlasını çağrıştırmıyorsa, o eski heyecanlı günlerinizi özlüyorsanız, ilk zamanlarınızın tutkusu belli ki geride kalmış.

Ateşli kelimesi artık size “ateş”sözcüğünün ilk anlamından daha fazlasını çağrıştırmıyorsa,o eski heyecanlı günlerinizi özlüyorsanız,ilk zamanlarınızın tutkusu belli ki geride kalmış.

Maalesef uzun zamandır bir arada olan çiftlerin heyecanlı anları zamanla rutine biniyor.

Partneriniz ile aşk hayatınız tek düze ve sıkıcı bir hal aldıysa hayati önem taşıyan 10 öneriye göz atmanızda fayda var:

1- Kendiniz İçin Özel Günler Belirleyin!

Birçok kişi cinsellik için belirli bir gün belirlemekten yana değildir,işlerin spontane gelişmesini daha makul bulurlar. Ama sıradan anlarda gelişen spontane yakınlaşmaları artık yaşayamaz hale gelmişseniz ve işler kendiliğinden yürümüyorsa seks için belirli gün ve saat belirlemekte ne zarar var?

Günümüzde her şey planlanırken,tatil zamanları –sinema günleri –spor zamanları,seks için belirli bir tarih belirlemede hiçbir zarar olmadığını denediğinizde siz de göreceksiniz.

2- Evin Dışına Çıkın!

Daha iyi bir aşk hayatı için verilecek en önemli önerilerden biri çiftlerin ara sıra birlikte geçirdikleri sıradan vakitleri ev dışında bir yerde geçirmelerinin gerektiğidir.

Uzun süredir birlikte olan çiftler için seks,bir süre sonra rutine binmeye başlar. Sıradanlaşan aşk hayatını canlandıracak şey,yıllardır yaşadığınız evin yıllardır kullandığınız salonunda şampanya ve çilek ile romantik bir aktivite içine girmek kesinlikle olamaz.

Yine yıllardır paylaştığınız yatağınızda partneriniz ile birlikte olmak,saatin alarmını kurdum mu ya da bozulan çamaşır makinesinin tamiri ne kadar tutacak soruları kafanızdayken hiçbir zaman eskisi kadar heyecanlı olmayacak.

Cinsellik ancak anı yaşadığınızda tam anlamı ile keyifli olabilir. Seks sırasında geçmişi ya da geleceği düşünürseniz olaydan uzaklaşmış olursunuz. Yaşadığınız anın keyfini çıkarmak da annenizin dantellerle süslediği ya da babaanneniz ile resminizin olduğu yatak odanızda hayli zor olacaktır.

İşte tüm bunlardan dolayı çiftlerin zaman zaman dışarıda vakit geçirmeleri aşk hayatlarını yüzde yüz canlandıracaktır.

3- Yatak Odanızı Yeniden Dekore Edin!

Eğer işlerinizden fırsat bulamayıp ya da çocukluysanız ve onları bir yere bırakıp ev dışına çıkıp eğlenemeyecek bir çiftseniz yapacağınız en radikal değişiklik yatak odanızı yeniden yaratmak olacaktır.

Yatak odanız pek çok geleneksel unsurdan oluşuyor olabilir. Ama yatak odanızı değiştirmek için atacağınız en küçük bir adım aşk hayatınızı tamamen değiştirebilir ve hareketlendirebilir.

Yatak odanızı sizden başka biri görünce utanacağınız kadar “çılgın”bir ortama çevirmenize gerek yok! Eskilerinden biraz daha etkileyici desenleri olan yatak örtüsü takımları almak,çocukların oyuncakları veya çamaşır sepeti gibi eşyaları ya da dikkatinizi dağıtan televizyonu odanızdan çıkarmak odanızı değiştirdiği gibi hayatınıza da yeni bir renk katmanıza yardımcı olacaktır.


4- Gerçekten Ne İstediğinizi Keşfedin!

Herkesin cinsellikle ilgili aklından geçirdiği birçok fantezisi vardır. Ama birçoğu bu fantezileri canlı canlı toprağa gömer.

Bir gün gelip partneriniz size “En çılgın fantezin ne?”ya da “Seks hayatımız hakkında nasıl değişiklik yapmak isterdin?”diye sorsa ne cevap vereceğinizi hiç düşündünüz mü? Büyük ihtimalle fantezilerin sapkınlık olduğunu düşünüp cevaplarınızı bastırdınız. Ama fanteziler aşk ve seks hayatınızın ateşini yeniden yakabilir. Hayal gücünüzü genişletip partnerinizin de hoşuna gidecek yeni dünyalar yaratmaya hemen başlamanız da fayda var.

5- Partnerinizin Tam Olarak Ne İstediğini Keşfedin!

Geçekten ne istediğinizi nihayet anladınız ve ortaya çıkardınız. Pekala,partneriniz sizden ya da aşk hayatınızdan ne bekliyor olabilir?

Partnerinizin cinsellik hakkında neler hissettiğini gerçekten anlamanız onun ve sizin daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. Partnerinize neler yapmak istediğini,düşünüp de size söyleyemediği şeyler olup olmadığını sormanız da büyük fayda var.

6- Yeni Bir Şeyler Deneyin!

"Aşk hayatınızı canlandırmak için yatak odanızda değişiklikler yapın"çok bilinen bir öneri ama maalesef birçok çift bu değişiklikler sırasında aşk hayatlarını kurtarmaktan çok,tehlikeye sokuyor.

Uzun zamandır birlikte olan çiftler artık olaya pek renk katmaktan yana olmuyor,daha çok işi bir görev haline getirir oluyorlar. Ve cinselliği sade ve güvenli halledilecek bir mesele olarak görüyorlar.

Güvenli limanlarından ayrılmak istemeyen çiftler çoğu zaman yeni bir şeyler denemenin seks oyuncakları edinmek ya da şiddet içeren eylemlerde bulunmak olduğuna inandırırlar kendilerini. Aslında ilişkinizde yapacağınız ufak bir değişlik tüm dünyayı alt üst edebilir. Örneğin;ilk adımı atan hep partneriniz oluyorsa artık ilk adımı siz atmaya başlayın ve onu şaşırtarak ilişkinize heyecan katın.

7- Cinsel Sorunlarınızı Reddetmeyin!

Karşılaşılan cinsel problemler artık eskide olduğu gibi dile getirilmeyen ve saklanan konular değil. Günümüzde birçok platformda bu tip sorunların çözümüne dair bilgiler bulabilirsiniz,o halde daha fazla saklanamaya ne gerek var?

Daha aktif,sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat için sorunlarınızın farkına varın ve onları çözmek için elinizden geleni yapın.

8- İşleri Ağırdan Alın!

Çiftlerin ne kadar uzun süredir birlikte oldukları ve cinselliği ne kadar rutine indirip bir görev haline getirdiği bilinen bir gerçek.

Partneriniz ile cinselliği bir görev haline getirdiyseniz ve sonuca en kısa yoldan varmayı rutinleştirdiyseniz artık yeni yollar kullanmaya başlama vaktiniz gelmiş.

En iyi seks tüm vücudun;duyguyu,eğlenceyi ve hassasiyeti fark ettiğidir.

Herkesin mutlu olacağı bir cinsellik için işleri ağırdan alarak tadına varmaya çalışın.

9- Başkalarının Ne Yaptığı ile İlgilenmeyin!

Çok seks yapmak zararlıdır,bu işin bir sınırı olmalı gibi düşünceler sizin de aklınızdan geçiyor mu? O zaman bu düşüncelere hemen dur deyin!

Haftada ya da ayda yapılması gereken seks sayısı diye bir ölçüt yoktur. Bu konuda konuşulanlara kulak asmayın. Seks sizin istediğiniz kadar gerçekleşecektir,kuralları kendiniz belirleyin.

10- Denemeye Devam Edin!

Daha iyi bir seks hayatınızın olması biraz zaman alabilir. Ve bu süreçte fazlaca gayret sarf etmeniz gerekebilir. Ama yapmanız gereken en önemli şey asla başladığınız işi yarım bırakmamanız ve her şeye rağmen denemeye devam etmenizdir.

“Aşk Hayatınızı Canlandıracak 10 İpucu”nu okudunuz ve birini hayata geçirdiniz ama dünyanız hala renklenmedi mi? O halde bir diğer maddeyi deneyin. Ya da sizin aklınıza daha parlak olan on birinci bir madde mi geldi,yılmayın ve onu da deneyin.


Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

%100 Doğadan Antioksidanlar

Antioksidan vitamin ve mineraller ise serbest radikallerden kurtulmanızı sağlarlar. Böylece bağışıklık sisteminiz güçlenir ve siz de yazı daha zinde karşılarsınız.

Yeşil Çay

Çay, Latince adı ile Camilla Sinensis bitkisinden elde edilmektedir. Siyah ve yeşil çay’ın aralarındaki fark işleme tekniklerinden kaynaklanmaktadır.
Total
0
Share