Bu Son Olsun Diyeti

Yapmaya çalıştığınız diyetleri bir kenara bırakıp neyin yanlış gittiğini ve sizin için doğru beslenme şeklinin ne olduğunu öğrenin.

İlk Bahar Geliyor Zayıflama Telaşı Başlıyor
İlerleyen günler yine herkesin telaşla zayıflamalıyım,hemen 5-10kg. vermeliyim dediği mevsime geliyor.Her ilkbahar insanlara incecik vücutlarla denize girme zorunluluğunu hatırlatır.Aslında böyle bir zorunluluk yoktur,olması gereken her mevsimde olabildiğince zayıf ve fit olabilmektir.Kısa sürede kilo verme isteği yanlış beslenme şekillerini de beraberinde getirir ve herkes mucize bir diyetin peşinde koşar.Aslında mucize bir diyet yoktur,mucizeyi yaratan sizin gösterdiğiniz iç dinamiğinizdir.Bu dinamiği doğru ve size uygun bir beslenme şekli ile birlikte yönetebildiğiniz zaman başarı arkasından gelir.

Diyet yapmak fikri bile insanı germeye yeter.Bu yüzden önce bu kelimeyi kafanızdan atarak bu işe başlayın,çünkü yememeliyim düşüncesi daha da çok yeme isteği uyandırır.Hadi kışın ağırlığından kurtulmak için harekete geçin ve yeni sağlıklı yaşam şeklinizi belirleyin.Yapmaya çalıştığınız diyetleri bir kenara bırakıp neyin yanlış gittiğini ve sizin için doğru beslenme şeklinin ne olduğunu öğrenin.İşe şunları yapmakla başlayabilirsiniz:

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler:

  • Kaç kilo vermeniz gerektiğini belirleyin.
  • Fazla kiloları ne kadar zamanda aldığınızı düşünün,çünkü uzun sürede alınan fazla kilolar çok kısa zamanda verilemezler.
  • Sizin kilo almanıza sebep olan değişikliğin ne olduğunu kesinleştirin,yeme alışkanlıklarınızın değişmesi mi,herhangi bir sağlık sorunu mu,yaşam şeklinizin değişmesi mi? Sorunu belirlemek çözmenin yarısıdır.
  • Yaptığınız yeme hatalarını düşünün,öğün atlıyormusunuz,durmadan atıştırıyormusunuz,daha çok ne tarz yiyecekleri tercih ediyorsunuz?
  • Hangi yiyeceklerden vazgeçebileceğinize,ne kadar hareket edebileceğinize karar verin.
  • Bu yolda size destek olacak kişileri belirleyin ve bir seferden bir şey olmaz hatasına düşmeyin.
  • Sizi mutlu ve iyi hissettirecek aynı zamanda zayıflatacak beslenme şeklinizi diyetisyeninizle belirlemeye başlayın,ama bu beslenme şekliniz yaşam şekliniz olsun,daima fit olun,bu düzen sizin en son diyetiniz olsun.Önemli olan kendinizi en iyi hissettiğiniz sağlıklı kiloda olmanız ve dengeli beslenmenizdir.Böylece kolay kolay hastalanmayan,zinde ve güçlü bir gelecek sizi bekliyor olacaktır.

Dyt. Fatma Turanlı vardarer

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share