Bu Yılbaşında Egzersiz Yaparak Eğlenin!

İşte bir yılın daha sonuna geldik. Şimdi geçen 11 ayın yorgunluğunu atma, etrafa biraz neşe dağıtma ve gelecek yıl için güzel dileklerde bulunma zamanı.

Uzun süredir uğraşarak verdiğiniz kiloları geri almamak ve formunuzu korumak adına üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bugüne kadar geliştirdiğiniz tüm olumlu alışkanlıklar yeni yıl gecesinde test edilecek ve eğer şansınız da varsa bu geceyi hasar almadan atlatacaksınız.

Peki yılın en telaşlı günlerinden birinde egzersizlerinize nasıl zaman ayıracaksınız? İşte size birkaç tavsiye:

Dans edin

Yılın bu zamanında yılbaşı partileri değişilmez. O yüzden bolca dans etme şansınız var. Sevdiğiniz müziklere ait aerobik hareketlerin olduğu videoları izleyin ve kendinizi hazır hissettiğinizde öğrendiğiniz yeni hareketleri gittiğiniz partide deneyin. Dışarı çıktığınızda 1 saatinizi dans etmeye ayırırsanız ekstra bir çaba göstermeden vücudunuzu çalıştırmış olursunuz.

Boksör gibi çalışın

Kickboks veya boks sporlarında kullanılanlara benzer hareketler yaparak kalabalıktan ve gürültüden kendinizi biraz olsun arındırabilirsiniz. Bu hareketler,kısa sürelerde yapılmış olsa da fazladan enerji harcamanıza olanak sağlayacaktır.

Yürüyüş yapın

Yürüyüş yapmaya zaman ayıramıyorsanız bile sevdiklerinize hediye almak üzere dışarı çıktığınızda birkaç tur fazladan atın. Böylelikle hem işinizi halletmiş hem de egzersizinizi aksatmamış olursunuz. Bunun dışında hediye almak üzere bir alışveriş merkezine gitmeye karar verirseniz,yürüyen merdivenler veya asansörün yerine normal merdivenleri kullanabilirsiniz.

Tura çıkın

Yılbaşı yemekleri biraz gösterişli olur. Bir sürü çeşidin olması aklınızı çelebilir ve hepsinden biraz tatmak isteyebilirsiniz. Yine de fazlaya kaçmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca yemeğiniz sona erdiğinde oturmak yerine yanınızdakileri de alıp yılbaşı süslemelerini görmek üzere dışarı çıkabilirsiniz. Böylece hem yılbaşı gecenizi renklendirir hem de beraberinizdekilerden kopmadan sindirim sisteminizi çalıştırır ve egzersiz yapmış olursunuz.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Spor Yapmak İçin En İyi Saatler Hangileridir?

Spor yapmanın yarattığı etkiler, günün hangi saatlerinde yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. ‘’Spor yapmak için en uygun saat nedir?’’, en sık sorulan sorulardan biridir.
Read More

30 Dakikalık Antrenman Programı

Antrenman yapmak için vaktinizin olmadığını mı düşünüyorsunuz? Aslında var. Kilit nokta yaptığınız antrenmanın yoğunluğudur. Kısa ve hızlı, yüksek yoğunluklu bir antrenman metabolizmanızı hızlandırır ve kaslarınızı sıkılaştırır.
Read More

Egzersiz Bağımlılık Yapar mı?

Her gün mutlaka spor yapma ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Spor yapamadığınızda gerçekten rahatsız oluyor, hatta agresifleşiyor musunuz? O zaman bir spor bağımlısı olabilirsiniz!
Read More

Erkekler İçin Kas Yapan 7 Yiyecek

Karın kası oluşturma ve kaslara şekil verme spor salonuna gitmenizden çok önce başlar. Kasların gelişmesi bol bol sıvı tüketme, enerji bakımından zengin doğru yiyecekleri yeme ve ağırlık kaldırmaya dayanan bir förmül gerektirir.
Total
0
Share