Cildinizin Suya İhtiyacı Var

Kış mevsiminde cilt sağlığının korunması için günde 8 bardak su içilmesi gerekli.

Cilt Güzelliğiniz İçin 8 Bardak Su İçin

Kış mevsiminde cilt sağlığının korunması için günde 8 bardak su içilmesi gerekli. Kış mevsiminde sağlıklı bir tene sahip olmak,cildi soğuktan korumak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek için alınabilecek birkaç önlemin etkili olabileceğini unutmayın.

Derinin,epidermis ve dermiş adı verilen 2 temel tabakadan oluştuğunu,yenilenen hücreler alt tabakadan üste doğru çıkar. Sürekli yenilenen bu hücrelerin en alttaki tabakadan üste çıkmasına kadar 3-4 haftalık bir süre geçiyor. Kollajen doku,en yoğun dermişte bulunmak üzere tüm deriyi bir ağ gibi sarıyor. Zamanla zayıflayan kollajen doku özelliğini,cilt de elastikiyetini kaybediyor ve yaşlanma süreci başlıyor.


Cilt…

Cilt,vücudun en geniş organı ve dışa açılan penceresidir. Bu nedenle de dış etmenlerden de çok çabuk etkilenir. Cildi kış şartlarında korumak için su ihtiyacının karşılanması,beslenmeye dikkat edilmesi,güneşten korunulması psikolojik dengenin sağlanması ve uygun krem kullanılması gerekiyor. Cilt sağlığında su çok önemli bir yer tutuyor. Su,hayatın temel kaynağını ve aynı zamanda vücudumuzun yüzde 70’ini oluşturuyor. Su,tüm canlıların yaşam kaynağı olduğu gibi,derinin de genç kalabilmesindeki en temel unsurdur. Bu nedenle vücudun su ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Kışın da su tüketiminin gerektiği ölçüde yapılması ve günde en az sekiz bardak su içilmesi gerekiyor.
Su,vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak,cildin güzelleşmesine de yardımcı oluyor. Sağlıklı ve güzel bir cilt için/beslenmeye de önem vermek gerekiyor,evsimi olmayan,üretim sürecinde genetiği değiştirilmiş organizmaların,doğal olmayan güneş ışını ya da vitamin takviyeleri yapılan meyvelerin fazla tüketilmemesi gerekiyor.

Meyveler…

Meyveler en zengin antioksidan ve vitamin kaynağını oluşturuyorlar. Antioksidanlar,hücrenin enerji santralleri olan mitokondrileri aktif hale getirerek,daha etkin çalışmalarını sağlıyorlar. Mitpkondrilerin aktif hale gelmeside yaşlanma sürecini yavaşlatıyor.

Dr. Hacı ali Telbisoğlu

Total
0
Shares
Related Posts

Hayata Pembe Gözlüklerle Bak

Meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulayan kozmetik markası Avon , bu yıl 7 . kez Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Şeker ve Yağ Grubu

Yabancı madde olmamalı, kokusu ve tadı hoş olmalı, berrak olmalı, kutuların üzerinde imalatçı adı ve adresi ile net yağ miktarı gösterilmeli ...
Total
0
Share