Çocuğunuzun Madde Kullandığı Nasıl Anlaşır

“Çocuğum madde kullanıyor mu?” diye içinde şüphe olan ebeveynlere öneriler;

Gençlerin ve çocukların madde bağımlısı olmaması ve bu tür zararlı ortamlardan uzak kalmasında ailelere büyük görev düşüyor. Anne ve babaların çocuklarıyla yakından ilgilenmeleri gerekir.

Çocuğunuzun Madde Kullandığı Nasıl Anlaşır

Çocuğunuzun madde kullanıp kullanmadığını anlamanın birçok yolu olabilir. Bunlar arasında en kesin sonucu saç ve idrar testleri verir. Ama bu yönteme başvurmadan önce bazı işaretlere dikkat edebilirsiniz.

  • Madde kullanan çocuklar aile ilişkilerini azaltır ve evde daha az vakit geçirirler.
  • Her zamankinden daha fazla para harcamaya başlarlar – Hiç tanımadığınız yeni arkadaşlar edinmeye başlarlar – Kendisine olan özeni azalır.
  • Çevresi ve arkadaşları eski önemlerini yitirirler.
  • Hafif uykulu ve yorgun gözükebilirler.
  • Yeme alışkanlıkları bozulur,kilo kaybedebilirler.
  • Daha sinirli olabilirler.

Dr. Obengül Ejder

Total
0
Shares
Related Posts

Gençler Brakiterapiyi Daha Fazla Tercih Ediyor

Genç hastalar brakiterapiyi daha fazla talep ediyor. Prostat kanserine 60 yaşın altında yakalanmış hastalarda prostat brakiterapisi daha az yan etkilere sahip olduğu için tedavi sonrası normal hayat geri dönüşün hızı çok yüksek.

Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Genelde anne adaylarının hele de çalışıyorlarsa farklı farklı hastanelerde doktor doktor gezip, tek tek görüş toplama şansı olmuyor.Sizin için biz sorduk hekimlerimiz cevapladı.

Anksiyetenin Klinik Belirtileri

Anksiyete yani kaygı hemen hemen her insan tarafından yaşanılan bir duygudur. Ancak bir yere kadar sağlıklı olan bu duygu bir noktadan sonra bireyde çeşitli sıkıntılara yol açmaktadır.
Total
0
Share