Doğuruyorum Korkusuyla Hastane Gidişlerine Son

“Evde Bebek Kalp Sesleri Takip Sistemi” ile anne adayları gebeliklerinin takibini 24 saat kendileri yapıp kuşkulandıkları sonuçları anında doktorlarının cep telefonuna veya bilgisayarına gönderebiliyorlar.

ACIBADEM MOBİL SAĞLIKTAN ANNE ADAYLARI İÇİN DE MOBİLİTE

Geliştirdiği uygulamalarla hayatımızı kolaylaştıran Acıbadem Mobil Sağlık Anne adaylarını da düşündü. Gebeliklerinin son haftalarında,hekimlerince yaptırılması talep edilen NST takibi için anne adaylarının hastaneye gitmelerine gerek kalmadı. Acıbadem Mobil Sağlık NST’yi evinize getiriyor. Artık anne adayları Acıbadem Mobil Sağlık ekiplerince evlerine yerleştirilen Mobil NST cihazı ile kendi kayıtlarını alıp doktorlarının cep telefonuna gönderip,doktorlarından görüş alabileceklerler . Mobil NST sayesinde doğuruyorum paniği ile hastaneye gitmek zorunda kalmayan anne adayları sürekli doktorları ile temas halinde olabiliyorlar. Daha fazla bilgi ve sistem kullanım talebi için 444 9 724 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Evde Bebek Kalp Sesleri Takip Sistemi
Annenin hamilelik süreci ile bebeğinin sağlığı hakkında bilgi sahibi olunmasını ve gelişmelerin adım adım takip edilmesini sağlayan yeni bir sistem. Sistemle bebeğin kalp atımları duyulup yazdırılıyor ve hızı,değişiklikleri,vuruş sıklığı ile annenin rahminin kasılıp kasılmadığı (doğumun erken veya normal başlayıp başlamadığı) gibi bilgiler ediniliyor.

Stresi de Azaltıyor
Bu kolaylık,özellikle gebeliğin son aylarında sık meydana gelen "Acaba doğuruyor muyum?”endişesiyle boşu boşuna hastaneye koşan anne adaylarının işlerini kolaylaştırmakla kalmayıp son haftalardaki streslerini de azaltıyor. Cihaz sayesinde hastanın doğumunun başlaması halinde doktorun hastasının kaydını anında görmesi ve gerekirse hastayı hastaneye çağırması mümkün hale geliyor. Küçük bir laptop büyüklüğündeki cihaz,fazla yer kaplamadığı için hastanın tatilde olduğu durumda bile yanında bulunabiliyor. Hasta evindeki cihazın kayıtlarını alıp,"Gönder"tuşuna bastığında tüm bilgiler aynı anda doktorunun cep telefonuna veya bilgisayarına gidiyor.

Her Şey Görülüyor
Doktora gelen bilgilerden hastanın ismi,gebelik ve son âdet tarihi gibi tüm detaylar görülebiliyor. İkinci sayfada gelen verilerde ise gebenin o andaki kalp ritimleri ve rahim kasılmaları görülüyor. Bu durumda doktor tatilde de olsa hastasıyla olan iletişimi engellenmiyor ve her iki taraf da mobil olabiliyor.

Kimler kullanmalı?

  • Yüksek tansiyonlu gebeler
  • Diyabetli gebeler
  • İleri yaştaki gebeler
  • Daha önce düşük yapmış olanlar
  • Suyu az ya da çok olan gebeler
  • Çoğul gebeler (ikiz veya üçüz bekleyenler)
  • Gebelikleri normal devam ettiği halde endişelerini azaltmak isteyenler.

Haftalık Kiralanıyor
Evde bebek kalp sesleri takip sisteminin haftalık maliyetinin 350 TL olduğu belirtiliyor. Kiralamanın ne kadar süre için gerekli olduğu hekim tarafından belirleniyor ve sistemi kullanması yönünde karar verilen hasta için hastaneye istekte bulunuluyor. Bu isteğin alınmasından hemen sonra hastadan randevu alınarak evine gidiliyor ve cihaz tanıtımı yapılarak konuyla ilgili eğitim veriliyor.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Çocukları Hastalıklardan Doğal Yöntemlerle Koruyun

Üst solunum yolu hastalıkları çocuklarda erken ve etkili tedavi edilmediğinde ateş ve orta kulak enfeksiyonu gibi ciddi hastalıklara neden olabilir aileleri doktora sormadan antibiyotik kullanmamaları yönünde uyarıyor.
Total
0
Share