Doyurucu Orgazm Olmanın 8 Yolu

Orgazmlarınızı daha doyurucu hale getirebilir ve cinsel yaşamınıza daha fazla zevk katabilirsiniz.

Orgazm olmak hayatın keyifli ve harika bir parçası,fakat sadece birkaç basit adımla daha doyurucu bir hale getirebilir ve orgazm yoğunluğunu en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Çoğu kişi kendi orgazm gücünün değişmeyeceğini sanır. Orgazmı daha doyurucu hale getirmek sizin elinizde. Aşağıdaki adımlara göz atmanızda fayda var:

1) Kegel Egzersizleri Yapın

Kegel egzersizleri,sizin pelvik tabanınızı güçlü tutmaya yardımcı olacağı gibi vajinanızı güçlendirmeye de yardımcı olacaktır. İdrar akışını başlatmak için kullandığınız kasları gün içerisinde izole edebilir ve geliştirebilirsiniz. Sıkıcı toplantılar boyunca ya da trafikte sıkıldığınızda ve her yerde her zaman yapılabilir! Pelvis kaslarının sıkıp bırakılması;ıkınma hareketi olarak da düşünülebilir.

2) Alkol Kullanımını Sınırlayın

Şarap gevşemenize yardımcı olabilir,fakat aşırı alkol alımında cinsel ilişkide hissizlik ve orgazmda uyuşmalar olabilir. Eğer sonuna kadar zevk almak istiyorsanız günde bir bardak şaraptan fazlasını almayıp,kendinizi sınırlamalısınız.

3) Egzersiz Yapın

Egzersiz yapmak sadece vücut için değil,aynı zamanda cinsel yaşam içinde oldukça faydalıdır. Kalori yakmanız ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olabileceği gibi hepsinden önemlisi sağlıklı bir vücuda sahip olmak sağlıklı bir cinsel hayatın da kapılarını açar.

4) Ecza Dolabınızı Gözden Geçirin

Bazı ilaçlar cinsel istek ve zevklerinizi etkileyebilir. Günümüzde birçok kişi anti-depresanların cinsel isteği olumsuz etkilediğini biliyor. Ancak cinsel isteği azaltan diğer ilaçlar ise;doğum kontrol hapları,anti-histaminikler,kolesterol ilaçları ve tansiyon ilaçları. Kullandığınız ilaçların yan etkileri konusunda mutlaka doktorunuzla konuşun ve cinsel yaşam üzerine herhangi bir olumsuz etkisi olup olmadığını tartışmaktan çekinmeyin. Doktorunuz size uygun daha iyi seçenekler önerebilir.

5) Kendinizi Tatmin Etmekten Çekinmeyin

Eğer kendinizi tatmin etmiyorsanız,bu sizi olumsuz etkileyebilir! Cinsel ilişki ve orgazm söz konusu olduğunda bu konu özellikle doğru kabul edilir. Kendinizi cinsel yönden tatmin etmeniz kan dolaşımınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olacak ve zihninizi cinsel ilişki için hazır hale getirecektir. Bu sayede vücudun kendi ihtiyaç ve isteklerini daha uyumlu hissedecek ve eşiniz için cinsel ilişkiye hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

6) Afrodizyak Etkili Yiyecekleri Tercih Edin

İtalya’da yapılan bir araştırmada,her gün bitter çikolata yiyen kadınların yemeyenlere göre cinsel açıdan daha istekli olduğu gözlemlenmiştir.

7) Yardımcılar Kullanın

Cinsel yanıt ve zevki artırmak için kullanılan cihazlar farklı bir yöntem ve zevk katabilir. Birçok kadının cinsel oyuncak kullanımından dolayı olumlu faydalar edindiği ve cinsel ilişkide doyuma ulaştığı rapor edilmiştir. Cinsel oyuncaklar,uyarıcılar ve kegel egzersizleri vajinal isteği güçlendirme ve daha yoğun orgazm konusunda yardımcı olabilmektedir.

8) Keyfini Çıkartın

Orgazm,her zaman doruklara ulaşılmasa bile yine de eğlencelidir. Zevk ve stres arasındaki ilişkiyi tamamen yok edip bunun yerine eğlenmenize bakın!

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Essure Nedir?

Essure sistemi kadınlar için kalıcı doğum kontrol türlerinden biridir. Essure sistemi fallop tüplerine yerleştirilen iki küçük metal ve fiber spirallerden oluşur. Bu aparatlar vajina yoluyla takılır, bu sebeple insizyon gerekmemektedir.
Total
0
Share