Ellerinizi de Gençleştirebilirsiniz

Yaşlanmanın cildimizdeki etkileri yüzümüzün yanında ellerimizde de ortaya çıkmakta.

Yaşlanmanın cildimizdeki etkileri yüzümüzün yanında ellerimizde de ortaya çıkmakta. Bunun sebebi ellerin de tıpkı yüz gibi çok güneş alan bir bölge olması. Güneşin yarattığı lekelenmelerin yanı sıra ellerde yaş almaya bağlı olarak elastikiyet ve cilt altı yağ dokusu kaybı da ortaya çıkar. El sırtındaki damarların belirginleşmesine neden olan bu durumun çözümünde ameliyatsız yöntemler ön plana çıkmakta.

Hangi İşlem Uygulanıyor?
Fraksiyone karbondioksit lazer ile yüzdeki gençleştirmenin bir benzeri artık ellerde de elde ediliyor. Birkaç seanslık bir lazer uygulaması ile hem ellerinizdeki kahverengi lekelerin silinmesi,hem de el sırtının daha gergin bir cilde sahip olmak mümkün. Lazerden hemen sonra kendi kanınızdan hazırlanan hücreden zengin bir solüsyonun bölgeye uygulanması (PRP),hem iyileşmeyi hızlandırabiliyor,hem de cildin ışıltısını arttırıyor. Ancak lazerin etkisi el sırtındaki yumuşak doku kaybını gidermeye yetmiyor. Bunu düzeltmek için ise yine yüzde de uygulanan bir dolgu maddesi el sırtına enjekte ediliyor. Ortalama 9 ay kadar bir dolgunluk sağlayan bu maddeler kalsiyum hidroksiapatit mikrokürelerinden veya poly-l laktik asit zincirlerinden oluşuyor.

Prof. Dr. Ferit Demirkan

Total
0
Shares
Related Posts

Akne Ergenlik Sorunu Değildir

Sivilce tedavisi uzun bir süreçtir. Tüm sivilce tedavileri, var olan sivilceleri yok ederken, yeni sivilce oluşumunu engelleyerek etkili olmaktadır.
Total
0
Share