En Kaliteli Görüntü ve En Az Radyasyon

4 saniyeden kısa sürede tüm vücut tomografisi çekebilen ve bunu dünyada kaydedilmiş en düşük radyasyon oranıyla yapabilen ilk bilgisayarlı tomografi cihazı: Flash CT…

4 saniyeden kısa sürede tüm vücut tomografisi çekebilen ve bunu dünyada kaydedilmiş en düşük radyasyon oranıyla yapabilen ilk bilgisayarlı tomografi cihazı:Flash CT…

Hangi alanlarda kullanılıyor?

İleri teknolojiyle üretilmiş bir radyolojik tanı yöntemi olan Flash CT ile başta kardiyak ve akciğer taraması olmak üzere vücudun hemen her alanında görüntü elde edilebiliyor. Düşük radyasyon kullanarak çok hızlı çekim yapabilmesi nedeniyle,özellikle Kardiyak Check-Up programlarında büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Hangi avantajları sağlıyor?

Tüm vücudu 4 saniyede tarayabiliyor.

Çekimin hızlı olması,özellikle obez ve çocuk hastalarda büyük bir konfor sağlıyor. Bir başka avantajı ise,hız sayesinde sedasyona (hastanın bilinci kaybolmaksızın ilaçlarla rahatlatılması) ihtiyaç duyulmadan çekim yapılabilmesi.

Taramalar %80 daha az radyasyonla yapılıyor

Flash CT,check-up gibi rutin uygulamalarda kullanılabilecek,en düşük dozda radyasyon yayan tarama cihazıdır.

78 santimlik çapı ile kapalı yer korkusu ortadan kalkıyor

Cihazın 78 santimlik çapı,kapalı yer korkusu olan hastaların bu kaygılarına son verdiği gibi,obez hastalarda da rahatlıkla çekim yapılabilmesini sağlıyor.

0,25 saniyede kalp anjiyosu yapabiliyor

Tüm kalbi 250 milisaniyede (1/4 kalp atış süresi) tarıyor ve yüzde 99’a varan bir doğrulukla teşhis garantisi sunuyor. Koroner damar hastalığı tanısı konan hastaların düzenli olarak takip edilmeleri gerekiyor. Flash CT ile en düşük dozda radyasyon verilmesi sayesinde kalp taraması belli aralıklarla yapılabiliyor.

0,6 saniyede nefes tutmadan akciğer çekimi yapılıyor.

Hastanın tüm göğüs kafesini 1 saniyeden az sürede (0,6 saniye) görüntüleyebiliyor. Bu özelliği sayesinde özellikle nefes tutmada problem yaşayan yoğun bakım hastalarının veya çocuk hastaların akciğerlerinde bile kolaylıkla inceleme yapılabiliyor.

Göz ve meme gibi radyasyona aşırı duyarlı bölgeleri yüksek dozda radyasyondan koruyor

Flash CT,göz ve meme gibi hassas organları koruyan özel bir yazılım ve tasarım programına sahip. Bu özelliği sayesinde radyasyon hassas organlara daha düşük oranda yansıdığından düzenli takip gerektiren durumlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Acil müdahale gerektiren durumlarda doğru müdahale olanağı sunuyor

Özellikle travma geçiren kişilerde zaman kaybetmemek adına çoğu zaman CT’nin sağlayabileceği görüntüleme avantajlarından yoksun bir şekilde hastaya müdahale ediliyordu. Flash CT’nin hızlı ve çekim esnasında sunduğu hareket özgürlüğü avantajı sayesinde bu engel ortadan kalkıyor ve travma geçirmiş hastaların vücutları çok kısa sürede taranıp hızla müdahale imkanı sağlanabiliyor.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share