Erkek Genital Estetiği Türkiye’de İlgi Görüyor Mu?

Uzun yıllardır yurt dışında oldukça popüler olan erkek genital yavaş yavaş tabuların yıkılması ile ülkemizde de ilgi görmeye başladı.

Penis Uzatma,Penis Kalınlaştırma ve Penis Eğriliği Düzeltme

Günümüzde insanlar her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekte ve her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri işlemlerden kaçınmamaktadırlar. Uzun yıllardır yurtdışında oldukça popüler olan genital estetik girişimleri,ülkemizde de uygulamaları hızla artıyor. Doğuştan,travma veya ülkemizde özellikle sık karşılaşılan yanlış sünnet sonrasında şekil bozuklukları en sık karşılaşılan şikayetler arasındadır.

Penis Uzatma

Penisinin kısa olduğunu düşünen erkekler,eşlerine zevk veremeyeceği endişesine kapılarak cinsel ilişki kurmaktan kaçınıyor. Bunun sonucunda performans anksiyetesi,cinsel istekte azalma,erken boşalma veya ereksiyon sorunları ortaya çıkabiliyor.

En fazla uygulanan metod,penisi vücuda bağlayan ligamentlerden (bağ) bir kısmının kesilerek içerde kalan penis dokusunun bir kısmının dışarı çıkarılması ve üzerine yan taraflardan deri kaydırılması ile yapılır. Bu yöntemle uyarılmamış bir peniste 2- 4 cm uzama sağlanabilir.

Ameliyat sonrası iki ay kadar cinsel perhiz gerekir.

Penis Kalınlaştıma

En sık yapılan operasyonlardan biridir. Kolay ve hızlı iyileşmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Penis kalınlığının arttırılması için kişinin kendisinden alınacak yağ veya deriyağ tabakalı penis derisi altına nakledilir. Alma ve nakletme işlemleri 2 mm. lik küçük kesilerle yapıldığından iz kalmamaktadır. Bu yöntemle uyarılmamış bir peniste 2 cm kadar çapında kalınlaşma sağlanabilir. Bu operasyon sırasında yağ alınımı penis kökünden yapıldığında 2-3 cm.lik uzunluk da sağlanmış olur. Geliştirilen yağ enjeksiyonu yöntemleriyle enjekte edilen yağ oranın kalıcılığı artmıştır. Bundan dolayı sık tekrar gerekmemektedir. Bu yöntem lokal anestezi altında uygulanabilmektedir. Müdahale sonrası birkaç hafta cinsel perhiz gerekir. 2-3 gün sonra günlük hayata dönülebilir. Son yıllarda hazır dolgu malzemeleri ile de sonuçlar alınmaktadır. Fakat kalıcılık ve kalınlık yağ enjeksiyonu kadar başarılı değildir.

Dr. Abdullah Etöz

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share