Gelin Adaylarının En Çok Tercih Ettiği Estetikler

Yaz mevsimiyle birlikte düğün sezonu da açılıyor. Gelinliğinin içinde kusursuz görünmek isteyenlerin imdadına estetik cerrahi yetişiyor.

Bu yıl ramazanın temmuz ayı ortalarına denk gelmesi,düğün mevsiminin erken başlamasını gündeme getirdi. Evlenecekleri gün aylar öncesinden belli olanlar,düğün öncesi yaptıracakları estetik işlemlerin planlamasını da bu takvime göre ayarlandı.

Gelin adaylarına tavsiyemiz,burun ya da meme estetiği gibi iyileşme süresi uzun olan cerrahi operasyonları iki-üç ay öncesinden yaptırmaları. Botoks,dolgu gibi daha küçük,ameliyat gerektirmeyen işlemler için ise 15-20 gün öncesinden hazırlık yapmak uygun olur.
Gelin adaylarının sık yaptırdıkları estetik işlemlerden ve hazırlıklarından bahsedecek olursak,şunları söyleyebiliriz:

Burun estetiği: Gelin adaylarının en çok tercih ettiği estetiklerin başında burun ameliyatları geliyor. Sadece gelinlerin değil,genel olarak Türk halkının yüz bölgesindeki en büyük şikayet konusu burundur.
Bir de düğün gündemdeyse,burun estetiğini önceden planlamak şarttır. Burun estetiği olmak isteyen gelinler,düğünün en az iki ay öncesinden ameliyat masasına yatıyor. Çünkü burnun oturması için zamana ihtiyaç var. Burun estetiği,son günlere bırakılacak bir estetik işlem değil.

İnce çizgiler:Gelin adayları,yaşları genç bile olsa ciltlerinin kuruluğu,elastikiyet kaybı veya cildin doğal yapısı nedeniyle ince çizgilerin oluşumundan rahatsızlık duyabiliyor.

Yüzünde ince çizgiler gören gelinler,problemi çözmek için botoks ve dolgu işlemlerini tercih ediyor. Botoks ve dolgu yöntemi sadece gelinlerin değil,kayınvalidelerin de favorisi. Kayınvalideler,anneler de düğün öncesinde derin çizgilerinden kurtulmak istiyorlar.

Biz botoksu,kadınların iki kaşı arasındaki çizgilerin hafifletilmesi ve daha genç bir görüntüye kavuşabilmesi amacıyla kullanıyoruz. Ayrıca göz kapağının yanındaki düşüklükleri hafifletmek için de bu tekniğe başvurabiliyoruz. Yara ve akne izlerini ise mikro dolgular ile silebiliyoruz.

Fazla kilolar: Çok zayıf olduğu halde bölgesel fazlalıkları nedeniyle gelinliğinin şık durmayacağını düşünenlerin liposuction yaptırmalarında yarar görüyoruz.

Liposuction bölgesel yağ fazlalıkları olan kişilerin inceltilmesinde etkili bir yöntem. Ama gelin adayının bölgesel fazlalıktan öte 5-10 kilo ve üzerinde kilo fazlası varsa,bu mücadeleye düğün tarihinden 3-6 ay öncesinde başlamasında yarar var.

Leke ve benler: Gelin adaylarının vücutlarındaki benler,dekolte,boyun ve yüzlerindeki lekeler de önemli bir sorun oluşturabiliyor. Düğün öncesinde lazer ve cerrahi işlemlerle bu sorunlardan kurtulmak mümkün. Bunların dışında gelin adayları,yaz dönemindeki aşırı sıcaklar nedeniyle terlemeye karşı koltukaltlarına botoks da yaptırabiliyor. Botoks,koltukaltına uygulandığında ter bezlerinin aşırı çalışıp ter üretmelerinin önüne geçiyor. .

Dr. Nuri Soysal

Total
0
Shares
Related Posts

Ülser ve Beslenme

Duodenal ülser ince bağırsağın üst taraflarında, iç kısımda bulunan acı veren bir yaradır. İnce bağırsağın mideyle birleştiği yer olan duodenumda oluşur.
Total
0
Share