Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir.

Sarkmış göz kapağı görmeyi de engelleyebilir

Estetik göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) nedir?

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda,üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi,fazlalığı,sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir.

Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında,sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini de engelleyebilir.

estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla derinin ve fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zarın kuvvetlendirilerek fazla görülen yağ kitlesinin alındığını belirterek bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edildiğini hem de kişinin rahat görmesinin sağlanmış olduğunu vurguladı.


Ameliyat izi Kalır mı?

Üst göz kapağında kapak boyunca iz kalır. Ancak bu iz kapak kıvrımına uydurulacağı için sadece çok yakından bakıldığında görülebilir haldedir. Alt kapakta ise kirpiklerin hemen al tında bir iz kalır,izin devamı yan tarafta normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir.

Kimler bu ameliyat için daha uygun bir adaydır?

Genellikle 30 yaş üzeri,üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmeye başlamış,başka sağlık problemi olmayan kişiler bu ameliyat için adaydır.

Dr. Abdullah Etöz

Total
0
Shares
Related Posts

Alzheimer Habercisi 10 Belirti

Alzheimer hastalığının habercisi olan 10 belirti şöyledir ve hasta yakınlarına bazı önerilerde bulunmakta fayda var…
Total
0
Share