Grip Aşısı Nedir?

Grip aşısı influenza A virüsüne bağışıklık sağlamak üzere hazırlanmış aşıdır.Bu virüslere karşı vücutta aktif bağısıklık maddeleri oluşmasını sağlayan koruyucu tedavi aracıdır.

Grip aşısının her yıl yapılıp yapılmaması konusunda farklı düşünceler vardır. Ama yine de grip aşısı her yıl yeni hazırlanır. Bir önceki yıl en aktif olan virüsler,dünya sağlık örgütü ve yardımcı kuruluşlar tarafından yeni dönemin aşısı olarak kullanmak üzere harmanlanır. Bu aşıların içinde genellikle üç ya da dört virüs bulunmaktadır. Bu seneki aşıya ise geçen seneye en fazla etki eden H1,N1,H3,N2,influenza B virüsleri koyulmuştur.

Dr. Duygu gür Ünal

Total
0
Shares
Related Posts

Diş Çekimi Öncesi ve Sonrası Bunlara Dikkat Edin!

Günümüzde, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin diş hekimliği bilimine katkıları sayesinde, öncelikle dişi tedavi etmek ve ağızda tutmak hedeflenmekle birlikte, bazı durumlarda, hasta sağlığını koruma amacıyla diş çekimine başvurulmaktadır.

MACS Lift Tekniği ile Yüz Germe

Orta yaş grubu ve çok fazla sarkmanın sözkonusu olmadığı hastalarda klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak, daha kısa sürede yüz germek mümkün.
Total
0
Share