Zamanı durdurmanın çok özel 8 sırrı!

Yüzde birkaç kırışıklık, saçlarda beyaz bir örtü… Bunlar “yaş almanın” olağan belirtileri. Fakat, zamana karşı sapasağlam ayakta durmak sizin elinizde. 8 doğal güzellik önerisi ile zamanı durdurun.

Yüzde birkaç kırışıklık,saçlarda beyaz bir örtü…Bunlar “yaş almanın”olağan belirtileri. Fakat,zamana karşı sapasağlam ayakta durmak sizin elinizde. 8 doğal güzellik önerisi ile zamanı geri çevirin.

1. Eğer Sigara İçiyorsanız Hemen Bırakın!

Sigara bağımlılığı cildinizde yol açtığı olumsuzluklar nedeni ile her zaman yaşınızdan daha büyük gözükmenize neden olacaktır. Güzel bir cildin yanısıra daha sağlıklı bir hayat için sigara içiyorsanız mutlaka bu bağımlılıktan kurtulun.

2. Solaryum ve Güneşin Altında Asla Saatlerce Kalmayın!

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinin en yüksek olduğu saatler olan 10.00 ile 16.00 arasında direkt güneş altında kalmamaya özellikle önem verin. Bu saatlerde güneş altında olmanızı gerektiren işleriniz varsa da mutlaka koruyucu krem ya da şapka kullanın.

3. Güneş Kremi Olmadan Asla!

Cildi gençleştiren,güneşin ışınlarından koruyan güneş kremleri;taptaze ve genç bir tenin en büyük sırlarından. Siz de daha güzel bir cilt için güneşe çıkarken mutlaka UVB ve UVA korumalı kremlerden kullanın.

4. Cilt Kanserine Karşı Tedbiri Elden Bırakmayın!

Teninizdeki değişimler sizi korkutacak boyutlara ulaştıysa mutlaka bir doktora görünün ve cilt kanseri riskine karşı rutin kontroller yaptırmaktan asla vazgeçmeyin.

5. Cildinizi Şımartın!

Nemlendirici kremler ve cihazlar,cildi güzelleştiren kozmetik ya da dermatolojik bakım ürünleri kullanarak cildinize hak ettiği bakımı gösterin.

6. Sağlıklı Beslen,Sağlıklı Kal!

Dengeli ve sağlıklı beslenme genç ve diri bir cildin temel taşlarını oluşturuyor. Sağlıklı besinler tüketmenin yanında bol bol su tüketimini de ihmal etmeyin.

7. Yaşlanma Karşıtı Ürünleri Mutlaka Deneyin!

50 yaş ve üstü kadınların daha genç bir cilde sahip olması için en önemli yardımcılarından biri anti-aging ürünleri. Yaşlanma karşıtı kremler,serumlar içlerinde bulundurdukları kolojen ile yaşlanan hücrelerin yeniden inşasına ve sarkan derilerin toparlanmasına yardımcı olur.

8. Gençleştirici Yöntemler Hakkında Daha Çok Bilgi Edinin

İlerleyen yaşlarınızın size getirdiklerinden korkmayın,tüm olanları geri çevirmek mümkün. Estetik cerrahiden kozmetiğe,ilaç kullanımından lazer tedavisine kadar tüm yolları öğrenin,her zaman canlı ve genç bir tene sahip olun.


Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Meyve ve Sebzenin Fazlası da Zararlıdır

Bir meyve veya sebzeyi gündelik hayatta normal olarak tüketebilirsiniz ancak sırf iyi gelecek diye abartılı tüketmek yanlıştır. Kolesterol yüksekliği belli derecelerin üzerine çıkınca belli yaşlarda, belli şartlarda kişilerin hayatını tehdit ediyor.

Kansızlık Nasıl Tedavi Edilir?

Kansızlığın kendisi tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak algılanmamalı, teşhis edilmesi gereken başka bir hastalığın belirtisi olarak düşünülmelidir.

Birçok Besin Sizin Düşmanınız Olabilir

Besin alerjisi, herhangi bir besinin bağışıklık sistemi tarafından yanlışlıkla yabancı olarak tanınıp buna karşı değişik mekanizmalarla reaksiyon oluşması ve klinik belirtilerin ortaya çıkmasıdır.

Her 3 Kadından İkisi Şişman

Son yıllarda göbek çevresi ölçümüyle gündemden hiç düşmeyen şişmanlık sorunu, diyabet ve kalp damar hastalıklarına yol açması nedeniyle de önemle vurgulanan bir öncelik olmayı sürdürüyor.
Total
0
Share