İlişkinizde Barışı Sağlayın

İlişkinizin veya evliliğiniz huzuru için uzmanların bazı stratejik tavsiyeleri var. Siz de bu tecrübelerden faydalanarak ilişkinizi düzeltebilir ve saadeti yakalayabilirsiniz.

Kızgın Yatın

Birçok çift ve terapist,“yatmadan önce sinirinizden kurtulun”söyleyişlerini unutmanızı ve birisinin kanepede uyumasına izin vermenizi tavsiye ediyor. Uzmanlar “yatağa kızgın gitmenin çoğunlukla en iyi karar olduğu sonucuna vardık”diyor. Bu durum çiftlerin düşüncelerinden arınmasını,biraz uyumasını ve tartışmaya devam etmek için ileriki bir zamanı kullanmalarını (gün içinde olay daha önemsiz gözükebilir) sağlayacaktır.

Mola Verin

30 saniyelik bir ara vermek bile çiftler için kavgayı sıfırlamalarına yardımcı olabilir. Durun,odadan bir adım dışarı atın ve tartışmanıza her ikiniz de biraz sakinleştikten sonra devam edin.

Kendi Hatanızı Kabullenin

Uzmanlar iki şeyin ciddi kavgaları dindirebileceğini söylüyor. Bunlardan biri eşinizin sinirlenmesine yol açan hatanızı kabul etmek,diğeri ise onunla aranızda empati kurmak. Uzmanlar tartışma anında bunu yapmanın zor olabileceğini ancak yüksek oranda başarılı olduğunu söylüyor.

Mizah Yapın

Küçük problemler için ortam gerilmeden önce olaya mizahla yaklaşmaya çalışın. Gergin tavırlar kolayca çözülebilecek bir hadisenin büyümesine yol açar.

Susun ve Dokunun

Konuyu tartışmanın çözüme yardımı olmuyorsa,faydalı olabilecek bir yöntem var. Bazen eşler hiçbir şeyin işe yaramadığını anladıklarında birbirlerine dokunur veya sarılır. Dokunmak tekrar iletişime geçebilmek ve sakinleşmek için önemlidir.

“Ama”kelimesini Kullanmayın

Çiftler özellikle kendilerinin haklı olduğunu ortaya koymak için,ilk cümlelerinden bir sonraki nefeste “ama” kelimesini kullanarak tartışmaya devam ederler. Örneğin: “Bulaşıkları kaldırmamanı anlayabiliyorum ama neden benim hizmetçi olduğumu düşünüyorsun?”gibi cümleler tartışmanın alevlenmesine yol açabilir. Bunun yerine çözümü hedefleyen bir cümle kurun.

Neyin Önemli Olduğunu Unutmayın

Uzmanlar aslında evliliklerde veya ilişkilerde iki faktör olmadığını belirtiyor. “Bir ilişkide erkek”,kadın ve aralarındaki bağ”olmak üzere üç faktör bulunduğunu söyleyen uzmanlar bu faktörlerden her birine değer verilmesi ve dikkat edilmesini tavsiye ediyor. Bu nedenle tartışmalarınızda kendinizin dışında diğer iki faktörün de sizin için önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Aşkın @ Hali

Şimdi MSN var, ICQ sohbet odaları var. Videolar, kameralar var. Şimdi “ İnternet aşkları var”
Read More

Karşı Cinsle İlişkinizde Yorgun Hissediyor musunuz?

Cinsel ilişki için sürekli yorgun hissediyorsanız ya da cinsel yaşamınız sürekli yorgun bir şekilde geçiyorsa, bu duruma bir çözüm bulmanın zamanı geldi. Sizler için yazdığımız daha iyi bir cinsel ilişki ipuçlarını incelemenizde fayda var.
Read More

Erkeklerle İlgili Bilmeniz Gereken 18 İlişki Sırrı

Erkek arkadaşınız geleneksel, sert bir şekilde mi yetiştirilmiş? Eğer öyleyse cinsiyet rolleri üzerine çalışan psikologlardan edinilmiş 18 ilişki sırrını öğrenmeniz onun hakkındaki birçok bilinmezliğe erişmenizi sağlayabilir.
Read More

Erkekler de Kadınlar Kadar Evlenmek İster

Son zamanlarda yapılan anketler, erkekler ve kadınların ruh eşi, gerçek aşk ve evlilik düşüncesi hakkında benzer şekilde düşündüklerini göstermektedir. Amerikalıları evlilikten alıkoyan nedir?
Total
0
Share