İstanbul’da Çalışanlar Sırayla Grip Oluyor!

Özellikle havasız ortamlar ve çalışanların yeterince güneş ışığı görememesi salgın hastalık ve gribin daha hızlı bulaşmasını sağlıyor.

Eylül’le birlikte değişen mevsim şartları olası bir grip salgınına davetiye çıkarabilir. Soğukların gelmesiyle birlikte şimdiden çevremizdeki çok sayıda kişi grip ya da soğuk algınlığı nedeniyle hastalanmaya başladı. İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayan insanlar çevresel etkiler ve havaların kirli olması nedeniyle daha kolay ve hızlı gribal enfeksiyona yakalanabiliyor. Yoğun insan trafiğinin yaşandığı plaza gibi çalışma ortamlarının,havalandırma sistemlerinin havayı yeterince sirkülasyon edememesinden dolayı çalışanların grip kadar sinüzit gibi hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

En Riskli Grupların Başında Plaza Çalışanları Geliyor
Özellikle havasız ortamlar ve çalışanların yeterince güneş ışığı görememesi salgın hastalık ve gribin daha hızlı bulaşmasını sağlıyor. Bu durum sadece gribe ya da salgınlara değil,olumsuz çalışma koşulları sebebiyle zayıflayan bağışıklık sistemi,birçok hastalığı beraberinde getiriyor.

Toplu Taşımalar Mikrop Saçıyor
Otobüs,metro ve metrobüs gibi gün içinde sıklıkla kullandığımız toplu taşıma araçları mikrop saçıyor. Özellikle yurt dışında,kışın toplu taşıma kullanan insanlar araçlara maske takarak dahi binebiliyor. Uzmanlar bu konuda halkın bilinçlendirilip uygulamanın Türkiye’de de hayata geçmesi konusunda vurgu yapıyorlar.

Hastalığınızı Evde Geçirin
Uzmanlar eğer mümkünse grip salgının yaşandığı yerlerde çalışanların işe gitmemesini tavsiye ediyor. Hastayken işbaşı yapanların çalıştıkları yere ya da kuruma fayda yerine tersine iş arkadaşlarına da hastalık bulaştıracakları için işçi veriminin azalmasına neden olacaklarını söyleyebiliriz. Bu konuda işverenlerin de çalışanlarına karşı anlayışlı olması gerekiyor.

Grip Aşısı Olmanız Gerekiyor mu?

Bu Öneriler Çocuğunuzu Gripten Koruyacak

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Dil ve Konuşma Bozukluklarına Dikkat!

Ses bozukluklarının kökeninde sesin yanlış ve aşırı kullanımı görülmektedir. Çok bağıran erkek çocuklar ve sesini çok kullanan meslekler özellikle ses sanatçıları, öğretmenler, din görevlileri riskli grubu oluşturmaktadır.

Yağın Agresifinden Uzak Durun

Kalp sağlığınız için yapmanız ve bilmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Ne yediğiniz, neyi ne kadar yediğiniz çok önemli.
Total
0
Share