Kim Nasıl Krem Kullanmalı?

Cildiniz rahatsa herhangi bir kuruluk hissetmiyorsanız, 30 yaşa kadar çok fazla ürün kullanmaya gerek olmayabilir.

Cildiniz rahatsa herhangi bir kuruluk hissetmiyorsanız,30 yaşa kadar çok fazla ürün kullanmaya gerek olmayabilir. Ancak cilt kuruysa nemlendirivi kullanmakta fayda var. 30 yaş sonrasında ise antioksidan,retinoit içeren kremler tercih edilebilir. 45-50 yaş sonrasında ise krem dışında cilde lazer,peeling türü işlemler yapılmalıdır. Bu yöntemlerle cilt yeniden kolajen üretir ve kendini yapılandırır.

Yaşlandırmayı geciktirmek için neler yapabiliriz?
Güneşten korunmak gerekiyor.Çünkü güneşin cildi yaşlandırdığı kesin. Solaryum,sigara içmek de yaşlanmayı hızlandırıyor. Beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor.

Kırışıklıların sorumlusu genler mi?
Hastanın genetiği de cilt yapısı üzerinde etkilidir. Biri sürsün biri sürmesin iki kişi karşılaştırıldığın da aralarında çok büyük bir fark olmayabilir. Yapısal ve kalıtsal özellikler,cilt yapımız için çok önemlidir. Beslenme,sigara içme gibi çevresel faktörler ondan sonra geliyor.

Kremler kırışıklıkların oluşumunu geciktiriyor mu?
Bir kozmetik ürünü kullandığınızda diğer faktörler kötüyse ya da sizin genetik yapınızda kırışıklık gelişecek ise o krem muhteşem bir sonuç yaratmaz. Ancak bazı kanıtlanmış olan maddelerin bir miktar faydalı olduğu da gerçektir. Ama siz kırışmış bir cilde a kremini b kremini sürdüğünüzde ikisinde de çok büyük bir sonuç elde edemezsiniz. 30,40 yaş ciltlerde;içerisinde uygun maddeleri barındıran ürünleri kullanmak daha uygundur. Yine de çok muhteşem sonuçlar olmuyor.

Dr. Funda Güneri’nin diğer makaleleri için tıklayınız.

Dr. Funda Güneri

Total
0
Shares
Related Posts

Ani Kilo Alıp Vermeye Dikkat!

Havalar ısındı, kalın giysilerin rafa kaldırılmasıyla fazlalıklar da ortaya çıktı. Yaklaşan tatil planlarının arasında zayıflamak da var. Ani kilo alıp vermeye dikkat edin!

Siz de Diyet Yapıp Kilo Veremiyor musunuz?

'Sonu gelmeyen haftalar boyunca sadece salata ve meyve yiyerek kilo vermeye çalışıyorum ama başarılı olamıyorum!' diyorsanız, diyet yaparken yaptığınız hatalara bir göz atın.
Total
0
Share