Kolloidal Gümüş

Kollodial Gümüş Nedir? Kollodial Gümüş Faydaları Nelerdir ? Kollodial Gümüş Suyu Faydaları Nelerdir? Kollodial Gümüş Kullanım Alanları Nelerdir? Kollodial Gümüş hakkında bilmek istediğiniz her şey…

Kolloidal Gümüş Nedir?

Bir dizi sağlık sorununa çare olarak pazarlanan koloidal gümüş, sıvı bazlı küçük gümüş parçacıklarından oluşur. Normal olarak ağızdan alınabildiği gibi sprey çeşitleriyle cilde uygulanabilir ya da damar içine enjekte edilebilir. Kollodial gümüş ürünleri mağazalarda mevcut olmasına rağmen evde kendi çözümünüzü üretmek isterseniz koloidal gümüş cihazları satın alabilirsiniz.

Kolloidal Gümüş’ün Faydaları Nelerdir?

Kolloidal gümüş üreticileri, kollodial gümüş ürünlerinin bağışıklık sistemini uyarmak, antibiyotiklere alternatif olarak hareket etmek, kanser, AIDS, zona, herpes, pnömoni ve grip gibi hastalıklar ve koşulları önlediğini veya tedavi ettiğini iddia etmektedirler.

Kolloidal Gümüş’ün Arkasındaki Bilim

Gümüş’ün birçok kullanım alanı vardır. Örneğin, diş dolgularında ya da su için bir dezenfektan olarak kullanılmasına rağmen insanlar üzerinde herhangi bir biyolojik işleve hizmet ettiğine daire herhangi bir kanıt bulunmamakta. Bu nedenle, gümüş eksikliğinin yol açtığı hastalıklar gibi durumların sadece birer asılsız iddia olduğu anlaşılmakta.

Kolloidal gümüş’ün hastalıklarla yada enfeksiyonlarla savaştığı iddia edilse de buna karşılık gelen bilimsel destek yeterli seviyede değildir. Örneğin, 2004 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar üç koloidal gümüşün hazırlık testlerinde asist hastalığına neden olan organizmaları engellediği bulundu.

Kolloidal Gümüş’ün Güvenilirliği

Çok fazla gümüşün vücutta birikmesi, Argyria (deride mavimsi renk değişikliği, derin dokular, tırnak ve diş etlerinde değişim görülme) adı verilen tedavi edilemeyen, geri dönüşü olmayan kalıcı bir soruna neden olabilir.

Bağışıklık Sisteminin Arttırılması

Eğer soğuk algınlığı ve gribe karşı etkin bir savunma arıyorsanız, bağışıklık sistemi üzerine yapılmış birçok bilimsel çalışma vardır. Kolloidal gümüşe ihtiyaç duymadan, sağlıklı bir diyet programı, egzersiz ve stres yönetimi ile aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Zencefilin İnanılmaz Faydaları

Zencefil, dünya genelinde en çok kullanılan gıda köklerinden biridir. Bu gıda, tadının yanı sıra sağlıklı olmasıyla da en sevilen bitkisel baharatlar arasındaki yerini çoktan aldı bile. Ayrıca, zerdeçal ve kakule de bu bitki ailesindedir.
Read More

Akupunktur Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Akupunktur, vücuttaki stratejik noktalara aşırı derecede ince iğnelerin sokulmasından oluşur. Geleneksel Çin tıp tarihinin önemli unsurlarından biri olan akupunktur genellikle ağrı tedavilerinde kullanılır.
Read More

9 Bitkisel Ürüne Dikkat!

İç hastalıkları uzmanı Dr. Ahmet Uslu, bitkisel diye satılan ürünlerin kilo verdirici özelliklerinin, uyarıcı, idrar söktürücü, müshil etkili olduğunu, bazılarının da söylenenin aksine iştah açtığını belirtti.
Total
0
Share