“Konunun uzmanı olmayan kişilerin laflarına itibar etmeyin!”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tartışmalı kolesterol konusu hakkında açıklama yaptı.

Bakan,katıldığı açılış töreninde son dönemin en tartışılan konusu kolesterolle ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bilimsel bir kurul oluşturduk. Çalışma birkaç güne kadar bitecek ve Sağlık Bakanlığı olarak vatandaşları bu tartışmalı konu hakkında aydınlatacağız.

Kolesterol ilacı ya da başka bir ilaç kullanan vatandaşlarımız,bu ilaçları kullanıp kullanmayacaklarına kendi başlarına değil,doktorlarına danışarak karar versinler."

"Komisyon konu üzerinde çalışıyor. Benim pratik anlamda onların işine yarayacak tavsiyem var. Kolesterol veya başka bir ilaç kullanan vatandaşlarımız bu ilaçlarını kullanıp kullanmayacaklarına doktorlarına sorarak karar versinler."diyen Bakan,"Konunun uzmanı olmayan kişilerin yazdıklarına çizdiklerine itibar etmek,vatandaşların sağlığına zarar verebilir. Bizde güzel bir tabir vardır tıpta hastalık yoktur hasta vardır. Doktorlar bilimsel kılavuzlara göre hareket ediyorlar,lakin doktorların hareketlerinde de yaklaşım farklılığı olabilir."diye ekledi.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Doğum Evreleri Hangi Sırayla İlerler?

Doğum evreleri: Serviksin (Rahim ağzı) açılması,Bebeğin doğum kanalında ilerleyerek doğması, Plasentanın (Bebeğin eşi) alınması, Doğum sonrası 1 saatlik kanama kontrolü

Her Çocuk Mutlaka 3 Yaşında Göz Muayenesi Olmalı

Çocuklarda zamanında tespit edilerek tedavi edilmeyen göz bozuklukları onların hayat boyu az görmesine, derslerinde, spor aktivitelerinde ve hayatlarının bir çok alanında başarısız olmasına sebep olabilir.
Total
0
Share