Kuş gribi yine korkuttu

Uzun soluklu bir bilimsel araştırmanın sonuçları, kuş gribinin mutasyona uğramış bir türünün memeliler arasında da kolayca yayılabileceğini gösterdi.

Uzun soluklu bir bilimsel araştırmanın sonuçları,kuş gribinin mutasyona uğramış bir türünün memeliler arasında da kolayca yayılabileceğini gösterdi.

Bilim insanlarının laboratuvar hayvanı olarak kullandığı ve kuş gribi virüsünü insanlar kadar kolay kapan bir tür gelincik üzerinde yaptığı araştırma,ABD’deki Wisconsin Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Araştırma ekibini yöneten virüs uzmanı Yoshihiro Kawaoka’nın açıklamasına göre,kuş gribinin memelileri tehdit eder hale gelmesi için birkaç değişim geçirmesi yeterli ve bunun için illa ki laboratuvar ortamında uygun şartların oluşturulması gerekmiyor,virüs bu mutasyonları kendi başına da geçirebilir.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Zayıflama İlaçları

Zayıflamak için bilinçsiz ilaç ile çeşitli zayıflama ürünlerinin kullanımının sağlığı son derece olumsuz yönde etkileyeceği unutulmamalıdır.

Sık Uçanlar Dikkat!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de yıllardır tedavi gördüğü sık uçuşa bağlı kulak rahatsızlarının detaylarını Prof. Dr. Levent Erişen'e sorduk. Kulak çınlaması, ağrı ve ani işitme kaybı yaşıyorsanız bu önerileri dikkate alın.
Total
0
Share