Matematik Dersini Hiç Sevmiyorum!

Dersleri sevmek için her konuları biriktirmek yerine günü gününe planlı çalışarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Okul-dershane arasında mekik dokuduğum için kendime hiç zaman ayıramıyorum!

Kendine ve hobilerine zaman ayırmak,başarının anahtarlarından biridir. Bütün bir gün boyunca sadece dersle ilgilenmek,zaten teknik anlamda imkânsızdır. Hepimizin belli bir dikkat süresi vardır ve bunun dışındaki çalışma saatleri zaten çok verimsiz geçer. Burada önemli olan,günü iyi planlamak…

Çok çekingenim. Bildiğim sorularda bile parmak kaldıramıyorum.

Eğer bu durum sadece okulda gerçekleşiyorsa,öğrencinin dersler konusunda kendine güvenini kazanması gerekir. Öğrenci başarabildiğini gördükçe kendine güveni artar,tekrar denemeye hazır olur ve bu döngü böylece olumlu yönde devam eder.


Sınavlar hep üst üste geliyor. Yeteri kadar çalışamıyorum.

Öğrencilerin en büyük yanılgılarından biri,öğrenmek ve başarılı olmak için çok çalışmak gerektiği düşüncesi… Oysa önemli olan,etkili ders çalışma tekniklerini öğrenmek ve zamanı iyi planlamak.


Matematik dersini hiç sevmiyorum!

Bu derste konular sürekli üst üste biner ve önceki konularda yaşanan eksikler,bir sonraki konuyu anlamayı güçleştirir. Matematiği sevmek için bu konuda küçük başarılara ihtiyacın var. Bir arkadaşın ya da öğretmeninden sana temel oluşturabilecek konulan gözden geçirmek için yardım isteyebilirsin.

Psikolog Ferahim Yeşilyurt

Total
0
Shares
Related Posts

GDO Nedir?

Bir canlıdaki genetik özelliklerin kopyalanarak, bu özellikleri taşımayan bir canlıya aktarılması sonucunda üretilen yeni canlıya Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) deniyor.
Total
0
Share